Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladší žáci Písku vyhráli 1. polovinu České divize

Písek – Mladší žáci fotbalového klubu FC Písek vyhráli podzimní část České divize této věkové kategorie.

21.11.2009
SDÍLEJ:

Na snímku jsou divizní mladší žáci FC Písek. Nahoře stojí (zleva): trenér Houdek, Trčka, Uhlík, Jevčák, vedoucí týmu Hochová, Velek, Fučík, Machovský, Vojík, trenér Grobár. Dole: Hudák, Keclík, Klimeš, Grobár ml., Hoch, Růžička a Forejt. Foto: Věra Hochová

Příprava na divizi mladších žáků začala 15. července. Během čtyřtýdenního letního přípravného období družstvo absolvovalo týdenní soustředění v Žichovicích u Rábí a sehrálo šest přátelských utkání, z nichž pět vyhrálo a jedno skončilo nerozhodně.

Do soutěže šlo družstvo se čtrnáctilčlenným kádrem – brankář Jevčák, obránci: Vojík, Uhlík, Forejt, Fučík, záložníci: Hudák, Velek, Růžička, Grobár, Keclík, Machovský, a útočníci: Hoch, Klimeš a Trčka.

Mistrovská soutěž začala 15. srpna a skončila 8. listopadu. Během náročného podzimu tým sehrál 13 utkání s touto bilancí: 10 vítězství, 2 remízy a 1 prohra. Písek získal 32 bodů a stal se podzimním mistrem. Hráči dokázali pokořit tyto týmy: Příbram B, Hořovicko, České Budějovice B, Tachov, celky z Prahy a Vejprnice. Remízová utkání Písečtí sehráli s Viktorií Plzeň B a Táborem a pouze jednou odjeli poraženi, a to z Berouna.

Celkem nastříleli 32 branek, o které se hráči podělili takto: Grobár 11, Trčka 6, Hoch 6, Růžička 4, Klimeš 4, Uhlík, Velek a Vojík po 2.

Výkonnost píseckých hráčů neunikla ani trenérům Výběru Jihočeského kraje, takže na podzim náš kraj reprezentovali ve čtyřech utkáních (Liberecký, Praha, Ústecký a Karlovarský) tito hráči: Jevčák, Velek, Forejt, Hudák, Grobár a Trčka. V okresním výběru má písecký klub zastoupení ve Fučíkovi, Hochovi, Vojíkovi, Růžičkovi a Klimešovi.

S celkovým průběhem podzimní sezony jsou trenéři Petr Houdek a Miroslav Grobár nadmíru spokojeni. Nemá cenu vyzdvihovat jednotlivce, neboť fotbal je kolektivní hra a o úspěch či neúspěch se stejnou měrou podílejí všichni členové mužstva, jak hráči, tak i realizační tým.

Dále je nutné vyzdvihnout spolupráci s vedením FC Písek, které hráčům zajišťuje optimální podmínky pro přípravu. Komunikace s vedením klubu je na patřičné úrovni. Obrovský kus práce pro mládež vykonávají Leoš Gornický a šéftrenér mládeže Josef Šácha ml.

Je třeba se zmínit o rozsáhlém fan klubu, který funguje pod patronací vedoucí družstva Věry Hochové. Ten tvoří rodiče hráčů a další fanoušci, kteří dokáží vytvořit pro hráče tu správnou atmosféru. Příkladem byl poslední zápas v Prachaticích, kde jasně překřičeli domácí fans a písecké hráče vyburcovali k vítězství.

Výbornou reprezentaci klubu FC Písek zhodnotili trenéři a vedení klubu – předseda Milan Nousek, Leoš Gornický a Josef Šácha ml. na dokopné v pátek 13. 11. v hotelu OtavArena. Této dokopné předcházel tradiční prestižní zápas mezi hráči a rodiči, který skončil výsledkem 8:4 pro hráče.

Samozřejmě nikdo nespí na vavřínech. Podzimním mistrovským titulem si trenéři dali za cíl obhájit tuto příčku i na jaře.roto do zimní přípravy nastoupí 20 hráčů – stávající kádr a hráči z „ B“ družstva.


Harmonogram přípravy je následovný: od 13. 11. do 4. 12. mají hráči individuální regeneraci. Ve dnech 5. 12. – 18. 1. trénink 1 x týdně v tělocvičně a účast na halových turnajích (5. 12. – Loko České Budějovice, 6. 12. – Týn nad Vltavou, 20. 12. – Týn nad Vltavou, 27. 12. – České Budějovice, 28. 12. – Třeboň, 3. 1. – Týn nad Vltavou, 10. 1. – Čimelice a 17. 1. – Týn nad Vltavou).

Od 18. 1. do 21. 3. bude zimní příprava venku: 3 x týdně trénink + přátelské utkání nebo turnaj o víkendu a zimní soustředění na Lipně od 3. do 7. března 2010.

VĚRA HOCHOVÁ

21.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Ilustrační foto

Už nejsou mezi námi

Ani zima neodradila účastníky od drakiády

Mišovice - V sobotu 7. října se konala na hřišti v Pohoří u Mišovic drakiáda.

Narodili se

Písek - V písecké porodnici se v uplynulých dnech narodili:

Nasprejoval kosočtverec na středisko sociálních služeb

Písek - Kdosi poškodil fasádu domu nápisem a vulgárním znakem.

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení