SK ČKYNĚ - FC PÍSEK B 0:4 (0:2).

Hosté se od začátku na těžkém terénu dobře pohybovali, hráli přesně a zodpovědně. Již ve 3. a 5.min. nebezpečně střílel z dobrých pozic Surovčík, bohužel vždy těsně nad. Další pěknou akci předvedl v 11. min. Listopad s Hegenbartem, jeho střela skončil na tyči branky domácího Rangla. Dobíhající Picka již nestačil dorážku umístit přesně. Potom přišly dvě šance domácích a velká chvíle pro hostujícího gólmana Satrapu.

Hosté na těžkém térenu nestačili odvratit dlouhý odkop domácích hráčů a útočník Fleischman postupoval sám na jejich bránu. Jeho umístěnou střelu však Satrapa vyrazil na roh. Tím hosty výrazně podržel. Další šance byly opět před brankou domácích. Nejprve hlavičkoval po Listopadově rohovém kopu Trantina jen do domácícho gólmana a o několik minut později nestačil agilní Nousek dorazit přesný centr Hegenbarta.

Poslední šanci měli domácí opět po standardní situaci, hosté nepokryli rohový kop a volný Šíp hlavou jen těsně minul branku Satrapy. Agilnímu Nouskovi se vyplatila důslednost ve 32. minutě, kdy šel důrazně do souboje s obráncem Turkem a gólmanem Ranglem, který ho ve vyložené pozici srazil. Z nařízené penalty dal Listopad na 0:1.

Zvýšení skóre přinesla 37. minuta. Surovčík našel na pravé straně volného Nekla a jeho přesný centr usměrnil do domácí branky rychlý König - 0:2.

Druhý poločas byl stejný jako první. Hosté svým pohybem dělali domácím starosti a přicházely další příležitosti. V 57. min. trefil Picka spojnici domácí branky. Další tutovky Nekla a Hály řešil čkynský brankář. Změna přišla v 65. minutě: po rohovém kopu Listopada se odražený míč dostal k Trantinovi, ten našel na malém vápně volného Nekla, který s přehledem zvýšil na 0:3.

Domácí již nebyli schopni vzdorovat. Skóre zápasu pak uzavřel v 80. minutě König krásným lobem po sólu z půlky hřiště. Hosté tak hrstce svých věrných fanoušků udělali vysokým vítězstvím a předvedeným výkonem velkou radost.

Žk 3:1, rozhodčí Stiegler. Sestava Písku B: Satrapa – Hála, Pšenička, Trantina, Nousek – Hegenbart, Listopad, Surovčík, Nekl, Picka (78. Charvát) – König (72. Steyer). Trenéři Jaroslav Řeřicha a Jan Růžička.

JAROSLAV ŘEŘICHA