Petře, jaké to bylo utkání?

Dost náročné. Jak fyzicky, tak psychicky. Počítali jsme s tím, že soupeř hraje hodně kombinačně po zemi, takže při jeho akcích jsme ustupovali dozadu a snažili se co nejlépe bránit. Nedostali jsme gól, což je pro nás hodně důležité. Od toho se naše hra odvíjí a chceme v ní pokračovat i v dalších zápasech.

Byl zisk bodu v minulém kole v Ovčárech povzbuzením do tohoto domácího zápasu?

Určitě byl. Povzbuzením byl i fakt, že jsme na půdě týmu z čela tabulky jednak remizovali a také neinkasovali žádný gól. V předchozích zápasech jsme dostali hodně branek, což nesvědčilo nic o naší dobré obranné hře. Proti Varnsdorfu jsme potřebnovali naplno bodovat, abychom výsledek z minulého týdne doma potvrdili.

V čem nebo kde byl Varnsdorf nebezpečný?

Byl to fotbalový soupeř, který hrál velmi dobře hlavně ve středu hřiště. Hosté hráli hodně po zmi, což bylo na mokrém trávníku hodně nepříjemné. A když se k míči dostali hráči, kteří to s ním umí,vždy hrozilo z jejich strany velké nebezpečí. Například kolmice mezi obránce, to je hodně nepříjmné. A takto se soupeř snažil hrát.

Hra píseckého týmu nebyla pro oko diváka až tolik líbivá. Potýkali jste se s velkou trémou?

Tréma tam byla vidět. Je to tím, že jsme potřebovali vyhrát. Jsme pod tlakem, každý od nás očekává, že budeme hrát v horních patrech tabulky, jako to bylo v minulé sezoně. Proto si nemůžeme dovolit hrát na krásu, ale na účel. Hrajeme na čisté konto, bez obdržené branky, a naopak věříme, že nějaký gól soupeři dáme. Dneska se to povedlo.

Za týden hraje utkání s rezervou druholigové Viktorie Žižkov. Jaké to bude utkání?

Uvidíme, s jakou taktikou na tohoto soupeře přijde náš trenér. Určitě nepojedeme do Prahy prohrát. Teď se nám daří, tak se budeme snažit navázat na úspěšné výsledky.

Nemůžu se nezeptat, jak došlo k tomu, že jste převzal kapitánskou pásku od Jana Zušťáka?

To není zrovna otázka pro mě. Trenér Musil mi řekl, jestli by mně nevadilo dělat kapitána týmu, že jsem jím byl zvolen. Já jsem tuto nabídku přijal, neměl jsem žádný důvod k tomu, abych ji odmítl. Honza Zušťák, se kterým jsem se o tom krátce bavil, mi řekl, že mne do této funkce doporučil.

On s tím žádný poblém neměl a já také ne, takže nic neřešíme. Kapitána mužstva jsem dělal už v Ovčárech a teď i proti Varnsdorfu. Třeba to mužstvu přináší štěstí. Hlavně, aby nám to vydrželo (smích).