FC Písek - SK Slovan Varnsdorf 1:0 (1:0)

Po počátečním vzájemném oťukávání si domácí vytvořili velký tlak a několik minut se usadili na soupeřově polovině. Jejich akce však končily ještě před šestnáctkou hostí, k ohrožení brankáře Kunce se nedostali. Přišla však 9. min. a v ní padl jediný gól zápasu. Po pěkném uvolnění od Zušťáka dal Kubiš na 1:0.

Už za dvě minuty mohlo být srovnáno, naštěstí gólman Samoel kryl dobře mířenou střelu Ježdíka. Písečtí neustále lákali soupeře na svoji polovinu, a pak rychlým přenesením míče za jejich obránce, se snažili udeřit. Hráli rychle, agresivně a kombinačně, ale to jim vydrželo jen dvacet minut. Poté jejich hra upadla do průměru.

Ve 29. min. po trestném kopu Malého hlavičkoval Kubiš nad branku. Ve 33. min. pálil z úhlu Hozda, brankář Samoel vyrazil míč před sebe a následně kryl i dorážku Hozdy. Ve 41. min. diváci s chutí zatleskali akci, na jejímž konci byl Skopalík. Ten povedenou střelou z velkého vápna trefil tyč, odražený míč zasáhl padajícího Kunce do zad a od nich putoval na roh.

Ve 44. min. Zušťák šikovně prodloužil míč hlavou na Kubiše a tomu hostující obránce v rozhodujícím okamžiku míč ukopl. Ve 45. min. po trestném kopu Malého hlavičkoval Pravda zblízka těsně mimo branku.

Vstup do druhé poloviny zápasu měli opět lepší písečtí fotbalisté. Již ve 46. min. nastřelil Zušťák tyč Kuncovy branky a odražený míč Polodna do sítě také nedostal. V 53. min. zraněného píseckého brankáře Samoela vystřídal Vršecký, a ten hned za tři minuty kryl dvě po sobě jdoucí střely soupeře. V 68. min. pěknou hlavičku Polodny varnsdorfský gólman kryl.

V 78. min. se ve velké šanci objevil Zušťák, a když už napřahoval ke střele, tak mu míč nečekaně utekl. Hosté stále ještě cítili šanci na to, aby si od Otavy odvezli alespoň bod. A tak se pokoušeli zdolat domácí obranu a vstřelit gól.

Na druhé straně v 82. min. trestný kop střídajícího Picky brankář Kunc chytil před dotírajícím Zušťákem. V 88. min. střelu Zušťáka srazil bránící hráč na roh. Závěr utkání již domácí dohráli velice takticky a těsné vedení udrželi i ve dvouminutovém nastavení.

Branka: 9. Kubiš. Žk 0:2 (Kabele, Procházka), rozhodčí Grimm - Košan, Kubec, 530 diváků. Sestava Písku: Samoel (53. Vršecký) - Jendruščák, Pastyrik, Pivoňka, Pravda - Malý (64. Linhart), Komárek, Skopalík, Kubiš (76. Picka) - Zušťák, Polodna. Trenér Karel Musil.