FK PROTIVÍN – TJ NETOLICE 4:0 (3:0).

Branky: 5., 8., 30. a 90. Říha. Žk 1:1 (Vojta – Michalec), 50 diváků, rozhodoval Jan Mádl. Sestava Protivína: Kubička – Čech, Polák, Štěpán, Srkal – Ruczkowski (84. Bartuška), Vojta, Vierer, Fiala – Jar. Vorel (87. Zb. Vorel), Říha (90. Talafous). Trenér Dušan Benák.

Do utkání vstoupili hráči Protivína ve velkém stylu. Již v 5. min. po krásné kombinaci Čech – Vierer odcentroval Ruczkowski a Říha svou první brankou otevřel skóre – 1:0.

Netoličtí se pokusili o rychlé vyrovnání, ale gól přidali domácí. Jaromír Vorel přihrál mezi stopery Říhovi, který si dokázal skvěle pokrýt míč a prosadit se svou druhou brankou. Netoličtí byli zaskočeni, ale i nadále se snažili o nátlakovou hru, které ovšem Protivín dokázal svou organizovanou obranou odolat.

Když se hostím podařilo domácí zatlačit a dostali se i k několika standardním situacím, vyzval svou kolmou přihrávkou od pokutového území protivínského týmu Vierer opět Říhu. Ten bez zaváhání vyrazil s míčem proti zkušenému Varyšovi, v plné rychlosti si ho obhodil, totéž provedl i vyběhnuvšímu brankáři Hejnovi a pak již završil své překrásné sólo i svůj hattrick střelou do prázdné branky – 3:0.

Ve druhém poločase se hosté stále snažili o zkorigování výsledku, ale Protivín jim toho svou pečlivou a zodpovědnou hrou moc nedovolil. Za zmínku stojí jen nebezpečná hlavička po rohovém kopu, kterou bravurně zlikvidoval domácí brankař Kubička.

Naopak již ve 47. min. mohl zvýšit náskok domácích Fiala, který však minul opuštěnou branku hostí. Na konci utkání se dostali domácí ještě do několika samostatných úniků, ale Jar. Vorel, Vojta ani skvělý Říha je nedokázali přesně a důrazně zakončit.

Až po vystřídání se Protivín prosadil. Po krásné akci Zb. Vorla a centru Bartušky naposledy v 90. min. skóroval v tomto utkání neudržitelný Říha, a završil na 4:0 pro domácí tým. Ve velmi pohledném utkání Protivínští vyhráli zcela zaslouženě.

DUŠAN BENÁK