Martine, jaké to bylo utkání?

Bylo to pro nás velice těžké utkání, ve kterém jsme potřebovali nutně vyhrát, abychom se už herně i psychicky zvedli. Dopadlo to ale tak, jak to dopadlo. Zisk jednoho bodu na domácím hřišti je bohužel málo.

Začátek střetnutí byl výborný, měli jste slibné gólové šance, ale ani jednu jste neproměnili. Byl to zlomový úsek tohoto zápasu?

Určitě ano. Na začátku střetnutí jsme si vytvořili výborné příležitosti, a kdybychom některou z nich proměnili, mohlo být rozhodnuto. Kdybychom vedli 2:0, měl by zápas docela jiný průběh i konečný výsledek. Soupeř by otevřel obranu a to by nám vyhovovalo. Takhle to bylo o jednom gólu. Sice jsme ho dali, ale hosté už za dvě minuty po naší chybě v obraně vyrovnali. To byla velká škoda, alespoň jednobrankové vítězství bychom si určitě zasloužili.

Takové chyby by se ale neměly dělat, ne?

Abych pravdu řekl, nijak si nevybavuji, jak k celé situci při vyrovnávacím gólu došlo. Stál jsem před míčem, a když jsem se po jeho odehrání otočil, viděl jsem, jak ho soupeř posílá do branky.

Obrana soupeře byla hodně zranitelná. Nebylo vaše nakopávání vysokých míčů do jeho šestnáctky až příliš stereotypní?

Také si myslím, že naše hra byla příliš stereotypní, určitě to chtělo nějakou změnu. Třeba rychlou kombinaci po zemi. Jenomže, i když jsme založili postupný útok, soupeř byl dobře a zkušeně „zalezlý“ před vlastním velkým vápnem. A s tím jsme měli velké problémy.

Nyní vás čeká utkání vloženého kola, kterým je jihočeské derby s rezervou českobudějovického Dynama. Jaký to bude zápas?

Dynamo bude chtít doma vyhrát, takže určitě postaví hráče z prvoligového kádru. Jistě proti nám nenastoupí klasické béčko. Ke každému zápasu přistupujeme s tím, že ho chceme vyhrát. A toto derby nebude výjimkou (Písek prohrál 3:0, pozn. autora).

V sobotu pak jedeme k zápasu na hřiště Vltavínu. Tam chceme rovněž uspět. Bude to ale hodně těžké, neboť nováček soutěže se bude chtít ukázat v co nejlepším světle. Zatím si nevede špatně. Uvidíme, s čím na nás vyrukuje.