Bod hostům zajistil exligový Jiří Sabou (5. 12. 1974, Teplice, Viktoria Žižkov) svým gólem ze 73. minuty hry, kdy potrestal zaváhání domácí obrany. Po utkání jsme šťastnému střelci položili několik otázek.

Čím to, že jste opustil prvoligové trávníky a objevil jste se v třeligovém týmu Králova Dvora?

Stalo se to jednoduše. Viktoria Žižkov se po sestupu z první ligy začala zbavovat starších hráčů a tato čistka potkala i mě. Vyvinulo se to tak, že já bydlím v Králově Dvoře a mám tam rodinné zázemí. A než někde běhat sám po lese, trénovat individuálně a čekat na nějakou nabídku, tak jsem to vyřešil takto.

Žižkov usiluje o návrat do nejvyšší soutěže, ale zatím se ve druhé lize trápí. Dosáhne svého cíle?

Druhá liga je kvalitní soutěž, navíc kádr Viktorky se změnil. A přišel tam i nový trenér, takže to bude hodně těžké. Abych pravdu řekl, přestal jsem výsledky Žižkova sledovat. A ani nejsem s nikým z mužstva ve spojení. Viktorka je pro mě v tuto chvíli uzavřenou kapitolou.

Jak byste zhodnotil právě skončené utkání s Pískem?

Pro nás to bylo hodně těžké utkání, protože Písek má velmi kvalitní mužstvo a ne každému se podaří na jeho hřišti bodovat. Víme, že Písečtí usilují o postup do druhé ligy, že budou chtít před svými diváky vyhrát, přesto jsme zde chtěli uhrát co nejlepší výsledek. Prvních dvacet minut jsme hráli až příliš ustrašeně, což hrálo domácím do noty. Ti si vytvořili tři vyložené šance, ale naštěstí je nedokázali proměnit. Kdyby je dali, vedli by 3:0 a nebylo co řešit. My jme tady s velkým štěstím uhráli cenný bod.

Jak jste viděl oba góly?

Domácí šli do vedení z penalty, která se mi zdála hodně přísná. Ale tady v Písku se pískají dost často penalty, že (smích)? A Honza Zušťák je proměňuje. To se splnilo i v tomto zápase. Za dvě minuty jsem měl při skórování lehkou úlohu, neboť domácí obránci propadli v defenzivní činnosti. Dlouhý nakopnutý balon poslal Bureš do vápna a já to pak dával pohodlně do prázdné branky. Byl to takový můj klasický „čuchací“ gól. Tentokrát jsem ho ale netradičně vstřelil nohou.

Jste s konečným výsledkem spokojeni?

Určitě ano. Každý bod se počítá a tento z Písku má svou váhu. My teď máme devět bodů, které měl Králův Dvůr v minulé sezoně po sedmnácti kolech. Jsme tedy spokojeni, protože jsme v tomto zápase z minima vytěžili maximum.

Jaký je váš další program ve třetí lize?

Ve středečním (16. 9.) vloženém kole jedeme opět ven, tentokrát do Prahy na Motorlet. Tam bychom chtěli, stejně jako zde v Písku, opět bodovat.