FC Písek B - FK MAS Sezimovo Ústí B 1:2 (0:2).

Utkání začalo velmi svižně a hned první nebezpečná situace v 7. min. skončila gólem. K nelibosti domácích diváků jej zaznamenal zkušený útočník Zelenka. Pěknou střelu Říhy ještě mladý písecký gólman Slavík vyrazil, ale odražený balon si našel Zelenka a parádní střelou z voleje nedal brankáři šanci – 0:1.

O dvě minuty později mohl vyrovnat Sleza, ale ve vyložené pozici promeškal vhodný okamžik ke střele. Pak dvakrát zahrozili opět aktivní hosté. První nebezpečí uhasil odkopem Mar. Nousek a druhou tutovku bravurním zákrokem chytil Slavík, proti kterému stál úplně osamocený Říha. Ve 20. min. už ale písecká obrana byla potrestána. Na milimetrový dlouhý centr Lalika si naběhl opět Zelenka a znovu z voleje překonal Slavíka – 0:2.

Písek v obraně celkem hořel. Pojistku mohl přidat ve 22. minutě po rohu Chotovinský, ale jeho hlavička jen o kousek minula píseckou bránu. Ve 29. minutě mohl korigovat nejlepší střelec písecké rezervy – Listopad. Jeho rána ale jen o centimetry minula svůj cíl. Ve 42. minutě si vybral slabší chvilku brankář Slavík, při jeho odkopu zatrnulo všem domácím fandům, ale gól z toho naštěstí pro Písek nebyl.

Největší šanci celého zápasu zazdil minutu před poločasem domácí Zach. Přímý kop pálil Listopad jedovatě do brankáře Varyše, ten ho jen vyrazil přímo k Zachovi, který z metru trefil jen tyč soupeřovy branky.

Ve druhém poločase už ale hrálo jen jedno mužstvo. Písek se snažil zvrátit nepříznivý výsledek a byl permanentně nastěhován před Varyšem. Hosté se pouštěli jen do ojedinělých, ale hodně nebezpečných brejků. V první šanci se ocitl po rohu Řezáč, ale minul. Potom dvakrát zahrozil s chutí hrající Zelenka, ale Slavík byl pozorný a nedovolil hostujícímu útočníkovi dosáhnout na hattrick.

Domácí odpověděli dvěma nebezpečnými akcemi zprava, ale Řezáč ani Sleza finální přihrávku nezvládli. Kýžený kontaktní gól přišel v 67. minutě. Roh Listopada na zadní tyči našel volného Řezáče, kterému míč ještě uskočil, ale jeho následnou nabídku využil před brankou číhající stoper Pichlík – 1:2.

V 73. minutě mohlo být srovnáno, odražený balon napálil z první Listopad a jeho ránu konečky prstů Varyš vytěsnil. Písek se do svého soupeře ještě více zakousl, ale obrana Ševců pracovala znamenitě. Poradila si jak se Šafárikem v 79. minutě, tak i s nebezpečnou hlavičkou Königa v 88. minutě. A tak si Sezimovo Ústí připsalo důležitou výhru a posunulo se v tabulce na třetí příčku.

Branky: 67. Pichlík – 7. a 20. Zelenka. Žk 3:3 (Řezáč, Listopad, Pichlík – Líkař, Jelen, Nenička), rozhodčí Vrchota, 100 diváků. Sestava Písku B: Slavík – Hála, Pichlík, Zach, Mar. Nousek – Sleza, Listopad, Nekl (70. Levora), Hegenbart (46. König) – Řezáč, Šafárik. Trenéři Jaroslav Řeřicha a Jan Růžička.

JAROSLAV ŘEŘICHA