FC Písek - FK Králův Dvůr 1:1 (0:0).

Začátek střetnutí byl oboustranně opatrný, ale pak se domácí osmělili a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Ve 3. min. střelu Zušťáka z 11 metrů srazil obránce hostí na roh. V 5. min. po rohu Malého nebezpečně hlavičkoval Kubiš, ale gólman Tesař byl na místě. Za minutu pálil Skopalík, míč byl sražen, dostal se k Zušťákovi a ten sám před brankářem poslal balon z pěti metrů vedle pravé tyče.

Ve 14. min. po kiksu hostující obrany Kubiš snad ze tří metrů poslal míč zbrkle nad branku. Ve 30. min. přešel Polodna v rohu šestnáctky před dva bránící hráče, pěkně namazal Kubišovi a jeho střela byla sražena na roh. V dalších minutách Písečtí polevili a pustili hosty do hry. Ti ve 40. min. po faulu na Saboua reklamovali penaltu, ale hrálo se dál.

Druhou půlku zápasu zahájili domácí velkým náporem, přesto se jako první dostali ve 48. k ohrožení branky hosté. Dělovku Bureše gólman Vršecký chytil. V 51. min. zmařil svou další příležitost domácí kapitán Zušťák. V 60. min. se zranil písecký stoper Pivoňka, ale po ošetření se vrátil na hřiště.

Domácí pak pokračovali, jak řekl jeden z diváků, v „hurá fotbalu“, když obránci neustále stereotypně nakopávali dopředu dlouhé míče, které však nenacházely svého adresáta a pravidelně končily v zámezí. V 68. vykázal hlavní rozhodčí trenéra hostí Kučeru na tribunu.

V 70. min. se již domácí dočkali: pronikající Zušťák byl při průniku faulován v šestnáctce soupeře a nařízený pokutový kop sám postižený bezpečně proměnil – 1:0. Jenže radost netrvala dlouho: tři minuty nato zahrál Bureš trestný kop, písecká obrana ve vápně na krátký moment přestala hrát a zkušený exligista Sabou srovnal na 1:1. „Tentokrát jsem skóroval kupodivu nohou,“ usmíval se po utkání šťastný střelec.

Inkasovaný gól fotbalisty Písku neotřásl, naopak přidali na obrátkách a opět si vytvořili tlak. V 74. min. střelu Malého brankář vyrazil a Polodnovi chyběl krok k zakončení. Následně po faulech na Malého a Linharta zahrával Pravda dva nebezpečné přímé kopy, při kterých se brankář Tesař hodně zapotil a vždy zachraňoval na roh.

V 89. min. mohl skórovat Kubiš, ale z deseti metrů přestřelil. Rozhodnutí nepadlo ani ve tříminutovém nastavení, a tak zápas skončil nerozhodně 1:1.

„O osudu zápasu se rozhodovalo v prvních dvaceti minutách, kdy jsme neproměnili tři stoprocentní šance. Jestliže jsme v minulých zápasech měli první poločas vždy slabší, tak nyní to bylo obráceně. Fotbal se hraje na góly, ne na šance. Těch my měli plno, gól jsme ale dali jen z penalty,“ litoval písecký kouč Zdeněk Staroba.

Branky: 71. Zušťák z penalty - 73. Sabou. Žk 1:1 (Zušťák - Kváča), rozhočí Tereba - Černý, Chládek, přihlíželo 680 diváků. Fauly 11:14, rohy 12:5, střely 4:3, mimo 5:3. Sestava Písku: Vršecký - Hrbáč, Pivoňka, Pastyrik, Pravda - Linhart (85. Švehla), Malý, Skopalík, Kubiš - Zušťák, Polodna (78. Jendruščák).