Nepřálo počasí

Utkání se hrála za stálého deště na 2 x 30 minut, finálové střetnutí o něco déle: 2 x 35 minut. Startovala mužstva: FC Písek (ČFL), FC Graffin Vlašim B (Středočeský KP), FK Tábor a domácí FC ZVVZ Milevsko (Jihočeský KP).

Výsledky:

FC ZVVZ Milevsko – FC Vlašim 1:1 (0:1), na pokutové kopy 3:0.

Pro domácí nezačal turnaj zrovna šťastně. Hned v 7. min. hry se po hlavičkovém souboji se soupeřem zranil Týla, jemuž lékař musel v kabině sešít obočí. V dalším průběhu turnaje se tento hráč již neobjevil. Ve 13. min. hlavičkoval vlašimský J. Jícha, ale milevský gólman Horek byl na místě.
Hosté se ujali vedení ve 26. min. po centru Jandy a hlavičce Červeňáka – 0:1. V prvním poločase byli vlašimští hráči aktivnější a milevskou branku ohrožovali častěji. Ve 29. min. Horek nadvakrát vychytal střely Boučka z bezprostřední blízkosti.

Ve druhém poločase se domácí pustili do soupeře vehementněji a získali herní převahu. V 35. min. sice ještě střelu Potůčka milevský brankář Horek chytil, ale pak již kralovali domácí. Ve 37. min. po faulu na Suchana v pokutovém území rozhodčí nařídil penaltu, kterou Kuchař
bezpečně proměnil – 1:1.

Vlašim ke konci utkání přidala na obrátkách, ale vítěznou branku se jí už nepodařilo vsítit. Naopak domácí měli do konce zápasu ještě několik šancí. Ve 48. min. Masopustův trestný kop hlavičkoval Kodad nad branku. Poslední desetiminutovka již na zápase nic nezměnila, a tak přišly na řadu pokutové kopy.

Sérii začínala Vlašim a Jan Jícha dal vedle. Masopust proměnil, Pohorskému penaltu brankář Horek chytil. Pak Kodad proměnil a Jandův kop opět Horek vyrazil mimo brankové tyče. Rozhodující pokutový kop proměnil Suchan. Domácí tedy zvítězili 3:0 a postoupili do finále.

Branky: 37. Kuchař z pen. – 26. Červeňák. Hráno bez karet, rozhodčí Brejník.

Sestavy - Milevsko: Horek - Vodňanský (31. Jar. Červenka), Kodad, J. Kosobud (54. Vodňanský), Týla (7. M. Málek) – Syrovátka, Kuchař, Masopust, J. Málek – Škulina, Barda (31. Suchan.). Trenér Jaroslav Vavroch.

Vlašim: M. Jícha – Kuchta, Císař, Havlíček, Pohorský – Červeňák, Žovinec, Janda, Pyšek – Bouček (31. Potůček), J. Jícha. Trenér Ladislav Kout.

FK Tábor – FC Písek 0:0, na pokutové kopy 8:9.

Utkání bylo od počátku vyrovnané a táborští fotbalisté se pohybem i technikou třetiligovému Písku vyrovnali. A vytvořili si dokonce více brankových šancí. Ve 12. min. Chlpík netrefil Samoelovu branku. Ve 25. min. po centru píseckého Kisse prováhal rozhodný okamžik ke střelbě Sleza. Ve 29. min. netrefil Kolský z dobré pozice branku.

Druhá polovina zápasu byla podobná té první. Ve 33. min. Zušťákovu hlavičku vytěsnil gólman Blažek na roh. Ve 41. min. neměl s Šafárikovou lehkou střelou táborský brankář potíže. Ve 48. min. opět aktivní Šafárik nadvakrát nepřekonal soupeřova brankáře. Písečtí ke konci zápasu přidali a zatlačili soupeře na jeho polovinu.

V 55. min. Zušťákovu střelu z dálky Blažek chytil. Poslední šanci ke skórování měli Táborští, když Bozděch prohodil míč nabíhajícímu Šindelářovi, který však mířil mimo branku. Utkání skončilo bez branek, takže na řadu přišly opět pokutové kopy.

Začal táborský Kučera a proměnil. Písecký Komárek také, poté Fořt, Skopalík a Kolský proměnili. Linhartovi penaltu Blažek chytil a Pávec střílel nad branku. Jendruščák, Trčka, Zušťák, Šahajda, Malý, Šindelář, Švehla, Janošík, Picka, brankář Blažek a A. Červenka proměnili, poté Chlpík nedal a písecký Šafárik proměnil. Písek vyhrál divokým skóre poměrem 9:8.Bez karet rozhodoval Lukáš Pávec.

Sestavy - Tábor: Blažek – Janošík, Kučera, Fořt, Šahajda – Chlpík, Kolský, P. Pávec, Šindelář – Trčka, Bozděch. Trenér Josef Barda.

Písek: Samoel (31. Slavík) – Kiss (31. Linhart), Pastyrik (31. Skopalík), Picka – Sleza (31. Šafárik), Komárek, A. Červenka, Malý – Zušťák, Jendruščák. Trenér Zdeněk Staroba.

Utkání o 3. místo:

FK Tábor – FC Vlašim 1:0 (0:0).

V utkání dvou poražených mužstev z úvodních zápasů nebylo favorita. V 10. min. Chlpík nahrál do volného prostoru na Trčku, který centrem hledal Doubravu. Ten ale branku Jíchy minul. Ve 21. min. se střelou vlašimského J. Jíchy, která směřovala doprostřed branky, neměl táborský gólman Cimburek problémy.

Vlašimský Pyšek zahodil vyloženou šanci, když obešel obránce a objevil se sám před brankářem. Jeho střela však skončila vysoko nad jeho svatyní. Ve 23. min. posledně jmenovaný hledal dobře Jíchu, kterému však míč brankář ukopl.

Ve 26. min. vyslal vlašimský Kuchta střelu z velké vzdálenosti. Ta ale minula těsně branku, podobně jako střela Červeňáka o několik málo okamžiků později.

Druhý poločas začali náporem Táborští. Těm se ve 35. minutě podařilo skórovat hezkou střelou Bozděcha – 1:0. Ve 40. min. měl velkou šanci na vyrovnání Jícha, když prostřelil z úhlu vyběhnuvšího táborského gólmana. Na brankové čáře u tyče však obětavě zachránil skluzem Kolský a míč odvrátil na roh. V 50. min. aktivní vlašimský J. Jícha hlavou netrefil branku. Nápor vlašimských hráčů a snaha o vyrovnání pokračovala i posledních deset minut hry.

Ještě jednu šanci si vytvořili, ale Pyšek střílel zleva vedle vzdálenější tyče. Táborští se již úspěšně ubránili a udrželi svůj jednobrankový náskok až do konce.

Branka: 35. Bozděch. Žk 0:2, rozhodoval L. Pávec.

Sestavy - Tábor: Cimburek – Podroužek, Kučera, Kolský, Šahajda – Chlpík, Bozděch, Pávec, Šolc – Doubrava, Trčka. Trenér Josef Barda.

Vlašim: M. Jícha – Kuchta, Císař, Havlíček, Pohorský – Červeňák, Žovinec, Janda, Pyšek – Bouček (31. Potůček), Jan Jícha. Trenér Ladislav Kout.

Finále:

Milevsko – Písek 0:2 (0:1).

Domácí si vzali v utkání z favoritem příklad ze hry Tábora v prvním utkání a z počátku hýřili aktivitou. Již ve 2. min. hry zprava v dobré pozici Barda minul Slavíkovu branku. O minutu později trestný kop Petra Janoucha hlavičkoval Kodad opět mimo branku. V 6. min. Janouchův střelecký pokus písecký gólman kryl.

V 8. min. se dostal do první příležitosti i písecký Polodna, který hlavičkoval míč lehce, a brankář Horek s ním neměl potíže. Poté J. Málek vyhledal do volného prostoru přesnou přihrávkou Vodňanského, jehož střelu zblokovali zkušení písečtí obránci. V 11. min. ukopl míč brankář Slavík těsně před nabíhajícím P. Janouchem. Pak již přišla první branka favorita: Jendruščák zatáhl míč zprava k brankové čáře a jeho nepovedený centr zapadl Horkovi do vzdálenějšího horního rohu branky – 0:1.

V 19. min. mohli domácí vyrovnat. Do brejku se zprava dostal Škulina a pronikal neatakován na brankáře. Jeho střela však skončila na bližší tyči Slavíkovy branky. Poté Malého střelu ve 24. min. milevský brankář chytil.

Vyhrál favorit

Ve druhém poločase se již domácí tolik do šancí nedostávali, ale ani hosté příliš problémů brankáři Batystovi nenadělali. V 59. min. Kissův trestný kop směřoval jen do milevské zdi. Tento slovenský hráč je na zkoušce v Písku. V 60. min. Barda nastřelil z úhlu jen brankáře Samoela.

V 65. minutě unikl zleva Skopalík, jeho střelu však Batysta chytil. Nestačil však na super akci v závěru. To Sleza zprava přesně zacentroval téměř od rohového praporku na bližší tyč na nabíhajícího nekrytého Šafárika a ten trefil míč hlavou perfektně do dolního rohu milevské branky – 0:2.

Favorit zaslouženě zvítězil a odvezl si pohár. Při závěrečném ceremoniálu a předávání pohárů pro zúčastněná mužstva v turnaji byl vyhlášen nejlepším střelcem Marek Šafárik z Písku.

Branky: 12. Jendruščák, 65. Šafárik. Žk 0:2, před 200 diváky rozhodoval Brejník.

Sestavy - Milevsko: Horek (36. Batysta) – J. Kosobud, Kodad, Masopust, Jan Málek – Vodňanský, Kuchař, Syrovátka (12. Škulina), M. Málek (51. Barda) – Janouch, Barda (36. Skalický). Trenér Jaroslav Vavroch.

Písek: Slavík (36. Samoel) – Kiss, Pivoňka, Pastyrik, Hrbáč – Linhart (51. Šafárik), Komárek (36. Švehla), Skopalík, Malý (47. A. Červenka) – Polodna, Jendruščák ( 44. Sleza). Trenér Zdeněk Staroba.