V zápase, ve kterém se hrálo o páté místo v tabulce krajského přeboru, Čížovští (bez Staroby a L. Pichlíka) nastoupili s odhodláním přerušit pětizápasovou sérii porážek v řadě.

SK Hluboká n/Vltavou - Sokol Čížová 2:1 (0:0)

Utkání začali velmi dobře, již ve 3. min. poslal Miklavčič do brejku Rybáka a gólman Matoušek jeho tvrdou střelu jen vyrazil do pole. Hosté působili fotbalovějším dojmem a celý první poločas měli zápas pod kontrolou. Největší jejich slabinou však bylo proměňování šancí.

V 16. min. po akci trojice Souhrada, Miklavčič, Jaroušek se opět vyznamenal Matoušek v domácí brance. V 18. min. Vácha jen za cenu žluté karty zastavil únik Rybáka a s nařízeným přímým kopem Souhrady si domácí obrana poradila. Ve 25. min. se skvěle uvolnil na levé straně nejlepší hráč na hřišti Rybák a jeho střelu z úhlu Matoušek kryl.

Ve 30. min. přízemní střela domácího Stráského skončila mimo tyče čížovské branky. O minutu později se stejně vedlo i hostujícímu Rybákovi.V závěru úvodního poločasu dali o sobě vědět také domácí, čížovský brankář Jelínek se však Dudkem ani Jonášem nenechal překvapit.

Po přestávce ve 47. min. musel Jelínek čelit střelám Dudka a Jandery. V 52. min. Kunt na levé straně posunul míč Rybákovi a ten po sprintu s domácím obráncem minul cíl.

V 56. min. střídající Syrovátka na levé straně nastartoval do brejku Kunta, ten se kličkou zbavil obránce, z levé strany prudce vystřelil a po teči domácí obrany se míč ocitl v síti za zády bezmocného Matouška – 0:1.

Po inkasované brance se domácí vzpamatovali a hosté překvapivě ve své aktivitě polevili. V 59. min. ještě Mašek branku netrefil, ale v 63. min. už pasivita hostí byla potrestána: Kokeš trefil tyč a dorážkou Stráský srovnal na 1:1.

Za pět minut se domácí opět radovali, když chybu hostí využil Kokeš a bylo to 2:1. Ve zbývajícím čase si ještě hosté vypracovali několik šancí, ale vsítit vyrovnávající branku se jim už nepodařilo. Největší příležitost měl v 80. min. Rybák, když se ocitl sám před Matouškem, ten ale zázračně vytěsnil jeho střelu na roh. Hosté svou smolnou sérii nepřerušili a pošesté za sebou odešli poraženi.

Žk 3:3 (Čermín,Vácha, Janoušek – Mrkáček, Souhrada, Miklavčič), rozhočí Sebera, 50 diváků. Sestava Čížové: Jelínek – Jaroušek, Brož, Týla, Hora – Mrkáček, Miklavčič, Souhrada, Kunt – Bystrov (46. Syrovátka), Rybák. Trenér Juraj Kobetič.

JOZEF JEVČÁK