Po utkání jsme s ním krátce hovořili.

Honzo, nebyl to tak trochu podivný zápas?

Každý zápas, který hrajeme proti mužstvu, jež bojuje o záchranu, je těžký. Mně osobně se vždy lépe hraje proti týmu z popředí tabulky, to je pak docela jiný fotbal. A vůbec už se nechci vyjadřovat k výkonu rozhodčího, protože mi to nepřísluší. Každý, kdo na utkání byl, si udělal úsudek sám.

Po jaké době jste se znovu objevil v sestavě píseckého týmu pro utkání třetí ligy?

Nehrál jsem dva měsíce, a to od utkání třetího jarního kola ve Varnsdorfu. Tam mně soupeř ve smolné třinácté minutě v osobním souboji zlomil natřikrát čelist. Nebylo to nic příjemného, ale stalo se to. Týmový lékař mi řekl, že ještě existuje určité riziko, když teď naskočím do zápasu, ale podle mne nemá cenu můj návrat nadále oddalovat. Nastoupil jsem a docela to šlo.

Cítil jste v utkání podvědomě určitou opatrnost? Asi jste nechodil do hlavičkových soubojů naplno, že?

Určitě, stále je ve mně menší blok. Do hlavičkových soubojů chodím ze strany, uvidím, jak to bude dál. Musím hlavu více obouchat, abych se vrátil do normálu (smích).

Co v tomto zápase rozhodlo o výsledku?

Asi rychlý gól soupeře, kdy jsme po rozehraném rohovém kopu na zadní tyč nepokryli hostujícího hráče, který míč trefil přesně. A za chvíli soupeř přidal druhý gól, takže byl na koni. I přes porážku si myslím, že jsme byli lepším týmem. Lépe jsme kombinovali, ale co je to platné, tři body získali hosté.

Dneska už je jisté, že Písek skončí v tomto ligovém ročníku druhý. Jak byste dnes, kdy do konce sezony zbývá odehrát ještě dvě utkání, zhodnotil tuto sezonu?

Já bych tuto sezonu zhodnotil na dvě části. Podzim byl pro mě, jako hráče, velmi dobrý. Na jaře kluci šlapali, hráli dobře, a mě hodně mrzí, že jsem se kvůli zranění nemohl na jejich výsledcích více podílet.

Příští týden vás čeká jihočeské derby v Sezimově Ústí. Podzimní duel skončil v Písku nerozhodně 1:1. Jaký výsledek přinese jarní odveta?

To nevím. My si tam pojedeme především zahrát fotbal, protože výsledek tohoto utkání již nemůže nic změnit na našem postavení v tabulce. Pak nás ještě ve středu čeká předehrávka s béčkem Plzně. Oba tyto zápasy si chceme patřičně užít a získat v nich co nejvíce bodů.