FC Písek - FK OEZ Letohrad 0:0.

Mezi Pískem a zachraňujícím se Letohradem byl v tabulce rozdíl 31 bodů. Domácí nastoupili k utkání v hodně oslabené sestavě bez zraněných Pastyrika, Pravdy, Kubiše, Polodny a Hrbáče. I přes tyto absence však vstoupili do zápasu aktivně a od začátku si vytvořili tlak. V 8. min. hlavičkoval písecký kapitán Zušťák těsně vedle branky.

V 11. min. mířil Zušťák z trestného kopu pouze do bránící zdi a následný další trestný kop Malého gólman Kykal vyrazil. V 16. min. na druhé straně krásnou hlavičku Gulajeva pod břevno brankář Samoel skvěle vytáhl na roh.

Tři vyloučení

V 19. min. pálil Jendruščák z přímého kopu těsně vedle šibenice soupeřovy branky, za minutu mířil Kosobud rovněž mimo cíl. Ve 23. min. dělovku Zušťáka brankář hostí vyrazil. Ve 25. min. přihrál Šafárik volnému Zušťákovi a ten poslal balon hned z první opět nad branku.

Ve 32. min. prošel Malý přes dva bránící hráče až do vápna a z dobré pozice mířil mimo branku. Ve 38. min. po centru Pivoňky zprava hlavičkoval Zušťák přímo do Kykalovy náruče. Ve 40. min. zahrávali hoté dva rohové kopy za sebou a pokaždé domácí obrana jen stěží odvracela velké nebezpečí.

Po změně stran tlak Písku ještě zasílil. V 50. min. po centru Jendruščáka hlavičkoval Zušťák opět těsně nad branku. V 54. min. po centru Malého pálil Šafárik těsně vedle pravé tyče do zámezí. V 56. minutě napřáhl z 20 metrů Linhart a po jeho dělovce se zatřáslo břevno Kykalovy branky.

V 64. min. byl hostům vyloučen Hundák za faul na Malého. V 66. min. zachytil hostující Gulajev u pravé tyče své branky oběma rukama střílený míč Linhartem, rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop a provinivšího se hráče vyloučil. Za několik vteřin, po urgenci hostí, celou situaci zkonzultoval se svým asistentem na pomezí a vše odvolal. Míč totiž ještě před penaltovou situací přešel brankovou čáru do autu, takže vzrušení bylo zbytečné, kopalo se od brány.

V 80. min. po Komárkově rohu hlavičkoval Zušťák do tyče branky hostí. Ve zbývajících minutách byla hra hodně rozkouskovaná a domácí přišli o dva vyloučené: v 84. min. předčasně opustil hřiště Linhart za nevybíravou kritiku rozhodčího, v 87. min. ho následoval Malý za faul loktem.

V 90. min. domácím zatrnulo, když střídající Kočí zblízka minul Samoelovu branku. A když se v pětiminutovém nastavení domácí i přes velkou snahu střelecky neprosadili, skončilo utkání bez branek.

Rozhněvaný kouč

„Že jsme se i přes velký tlak a spoustu gólových šancí nedokázali proti bránícímu se soupeři střelecky prosadit, to se stane, více mě ale mrzí vyloučení dvou našich hráčů v závěru střetnutí,“ hněval se písecký trenér Zdeněk Staroba a dodal:

„Hlavně ta první červená, kdy Linhart seřval sudího. To se prostě nemůže stát. To je pro mě absolutně neomluvitelné. Obě vyloučení ovlivnila hru našeho týmu v závěru utkání, kdyby k nim nedošlo, mohli jsme ještě pomýšlet na vstřelení gólu.“

Tuto sobotu fotbalisty Písku čeká v Českých Budějovicích derby s juniorkou Dynama (10.15).