Sokol Čížová - FK Olympie Týn nad Vltavou 4:2 (1:2).

Zápas začali hosté velice aktivně, Jelínka v čížovské brance poprvé prověřil v 9. min Vařil. V 16. min. útok hostí zakončil střelou z 20 metrů do šibenice Stropek a bylo to 0:1.

Domácím se hra nedařila a soupeř toho dokonale využíval, štěstí zkoušeli střelecky disponovaní Stropek s Vařilem. Ve 30. min. potrestal domácí pasivitu bombou k pravé tyči Meidl a hosté vedli 0:2.

Ve 40. min po faulu hostí měli domácí výhodu přímého kopu. Staroba poslal míč před branku, kde hostující Blüml hlavičkou vyslal do brejku Káška. Ten však své sólo nezakončil mezi tři tyče domácí branky. Ve 43. min. opět přímý kop Staroby brankář Šmitmajer vyrazil před Souhradu, ten míč vrátil před branku Brožovi a skóre se měnilo na poločasových 1:2.

Po přestávce domácí, které posílili čerství Jindřich s Kuntem, hru vyrovnali. Hned ve 47. min. po centru Rybáka nevyužil Pichlík velkou šanci k vyrovnání. V 50. min. brankář Jelínek potvrdil svoje kvality a Brozmanovu bombu ze 30 metrů bravurně vytáhl na roh.

V 54. min. centr domácího Jindřicha usměrnil Rybák těsně kolem tyče do autu. V 61. min. se už domácí radovali. Sláma poslal do brejku po pravé straně Rybáka a jeho následný centr zúročil Pichlík ve vyrovnávací gól na 2:2.

Zaskočení hosté se už na nic nezmohli, zatímco domácí naopak hýřili velkou aktivitou. V 67. min opět zahrávali přímý kop Starobou, na míč si naběhl Mrkáček a ten dostal domácí do vedení – 3:2.

Přihrávkou od Brože se dostal dopředu střídající Jaroušek, který uvolnil na polovině hostí Pichlíka a ten své sólo zakončil čtvrtou brankou – 4:2.
V posledních minutách zápasu se ještě hosté snažili střelami Brozmana a Stropka o vyrovnání, Jelínek v domácí brance byl však proti. A tak se po zápase čížovští fotbalisté těšili již z pátého jarního vítězství v řadě.

Rohy 3:4, Žk 3:2 (Rybák, Syrovátka, Brož – Brozman, Spěvák), rozhodčí Jaroš, přihlíželo 200 diváků. Sestava Čížové: Jelínek – Brož, Staroba, Týla, Sláma – Rybák, Souhrada (46. Jindřich), Mrkáček, Syrovátka (75. Jaroušek) – Bystrov (46. Kunt), Pichlík. Trenér Juraj Kobetič.

JOZEF JEVČÁK