Utkání 26. kola České fotbalové ligy:

FC Buldoci Karlovy Vary - FC Písek 0:1 (0:1).

Zápas těchto dvou soupeřů na podzim skončil remízou 1:1, ale na jaře se Písku daří o poznání lépe než týmu Buldoků, což chtěli svěřenci trenéra Staroby potvrdit.

Utkání začalo opatrně a žádné z mužstev se do šancí nedostávalo. Náznak příležitosti měl po standardní situaci, zahrávané Malým, Pivoňka, ale hlavičkoval těsně nad. O chvilku později se do nadějné pozice tlačil domácí Kotáb, ale střela mu vůbec nesedla a šla mimo.

Dlouhé minuty se pak čekalo na pěkný fotbalový moment, těch bylo v prvním poločase jako šafránu. Ve 22. min. střílel těsně nad domácí branku písecký záložník Malý, o minutu později zahodil slibnou šanci na druhé straně opět Kotáb.

Zlomový moment přišel ve 41. minutě. Polodna se uvolnil ve vápně přes Osloviče, ten píseckého útočníka fauloval a hostující kapitán Zušťák z nařízené penalty nedal Četverikovi v brance šanci – 0:1. Pravdou však zůstává, že první poločas nebyl divácky moc atraktivní.

Do druhé části nastoupili domácí s agresivní taktikou a hostující hráče celý poločas velmi bolel. Tvrdé střety karlovarských fotbalistů ale trestal sudí po právu žlutými kartami. V 67. min. nechala písecká defenziva zakončit Janáčka, ale jeho střela hlavou šla doprostřed branky.

Největší šanci na vyrovnání měli domácí v 75. min., kdy se po centru zprava dostal k hlavičce střídající Geňo, ovšem z malého vápna minul Samoelovu branku. Očekávaný tlak domácích se v závěrečných minutách nekonal, Písek si svou další výhru venku pohlídal a nejtěsnějším výsledkem v Karlových Varech zvítězil.

Branka: 41. Zušťák. Žk 5:0 (Velkoborský, Janáček, Tichota, Kotáb, Geňo), rozhodčí Kalenda, 262 diváků. Sestavy:

Karlovy Vary: Četverik – Tichota, Oslovič, Hrubý (82. Staněk), Janáček – Velkoborský, Vondráček, Mičkal (72. Rosendo), Kotáb – Novotný (67. Geňo), Nerad.

Písek: Samoel – Jendruščák, Pivoňka, Skopalík, Peroutka – Linhart (82. Sleza), Kosobud, Malý, Hrbáč – Polodna, Zušťák. Trenér Zdeněk Staroba.

LADISLAV BURGET