Po utkání poskytl Martin Malý našemu deníku krátký rozhovor.

Byl pro vás tento zápas, po středeční porážce s Krčí, hodně náročný?

Pro nás bylo hodně důležité zbavit se středečního břemene ze zápasu s Krčí. Jsme rádi, že hned tři dny nato jsme mohli odčinit porážku a nemuseli jsme čekat celý týden.

A co psychická stránka věci?

Tam bych to neviděl až tak špatně. My jsme si všechno vyříkali hned po zápase s Krčí v kabině. Pak jsme o tom ještě chvíli mluvili, ale myšlenkami jsme už byli u soboty. Čekal nás další zápas a bylo třeba se na něj co nejlépe připravit.

Soupeř, byť je v tabulce hodně za vámi, předvedl u Otavy velmi dobrý výkon. Bylo to vítězství těžce vybojované?

To bylo. Soupeř hrál dobře dozadu, nebál se kombinovat. My jsme se chvíli trápili, v prvním poločase jme dali pouze jeden gól a mohli jsme dát alespoň tři. Ve druhém poločase hosté z nenápadné akce srovnali skóre, ale my jsme zanedlouho dokázali odpovědět druhou brankou. A pak už jsme zápas nepustili z rukou. Od začátku jsme šli do utkání s tím, že chceme vyhrát, a to se nakonec podařilo. Tři body zůstaly doma.

Jaká byla atmosféra v hledišti?

Byla super. Jsme rádi za každého diváka, který se na nás přijde podívat. Já myslím, že tento zápas je svojí kvalitou uspokojil a že byli s naším vítězstvím spokojeni.

Zaskočil vás soupeř něčím?

Ani ne. Věděli jsme, že se Náchod–Deštné přes zimu trochu posílil, takže jsme očekávali, že toto utkání bude o něco těžší, než bylo na podzim. Myslím si, že nás soupeř ničím nepřekvapil.

Jak jste viděl oba góly vašeho týmu?

Při prvním gólu pěkně utekl Jirka Peroutka po pravé straně, přesně poslal míč před branku a Pepa Komárek to trefil parádně. Ve druhém poločase utekl po pravé straně Petr Jendruščák, pěkným centrem posadil míč na hlavu Michala Polodny a ten to trefil v pravý čas a přesně.

Příští týden sehrajete další utkání, tentokráte v Karlových Varech. Na podzim předvedli Buldoci v Písku velice bojovný výkon. Jak to bude nyní?

Já si tento tým pamatuji ještě z doby, kdy jsem hrál za Příbram, vždycky to byl nepříjemný soupeř. V Karlových Varech není moc hezké hřiště, přesto se tam pokusíme navázat na naše úspěšné jarní výsledky. Bylo by super tam vyhrát, nebo případně získat alespoň jeden bod.