Jan Zušťák se střelecky zaskvěl v divizním utkání Písku proti Královu Dvoru. Třiatřicetiletý fotbalový kanonýr, který v civilu ve Strakonicích s otcem zajišťuje elektroinstalace, neměl se soupeřem slitování. Králův Dvůr se pohybuje v horních patrech tabulky, z Písku odjel se sedmigólovým přídělem. Jan Zušťák se trefil šestkrát!

Blahopřejeme k nevídanému střeleckému úlovku. Jak se vysoké vítězství narodilo?

Na Královák jsme se celý týden připravovali, hráli jsme ze zabezpečené obrany do brejků, z toho vzniklo sedm gólů. Oni do nás bušili, my z brejků dávali góly.

Loni jste dal v jednom utkání KP pět gólů, už se vám někdy v kariéře povedlo nastřílet půltucet?

Snad v žáčcích nebo v přípravce. V chlapech ne. Loni jsem dal v krajském přeboru pět gólů Vodňanům, ale šest až teď v divizi.

Nepřišla pro vás na konci sezony nabídka na změnu dresu?

Ty jsou vždycky. Nějaké Rakousko se vždy objeví, ale tyto nabídky jdou mimo mě. Já po zahraničí vůbec netoužím. Vždy jsem preferoval český fotbal. Jsem rád, že jsem v Písku. Jsem tam spokojený. Smlouvu mám ještě na rok. Domluvili jsme se se sponzory, s pány Švehlou a Nouskem, že rok ještě odkopu, pak se uvidí.

Máte speciální recept na překonávání gólmanů?

Ani ne. Je to o štěstí, o náhodě. Spíš pro mě pracuje tým. Tomu je i přizpůsobená hra Písku. Já jsem spíš vápnový hráč, čekám na centry, na odražené balony. Jsem rád, že to vychází.

Góly proti Královu Dvoru jste dával nejrozmanitějším způsobem. Dorážkou, střelou, hlavou….

Určitě to ale byla hlavně práce kluků, výborné byly centry ze stran. První gól padl po krásné kombinaci, centru a hlavičce. Pak byly další z brejků. Dva nebo tři padly dokonce do prázdné brány. To je hlavně zásluha obránců, záložníků, vlastně i brankáře. Prostě celého týmu.

Říká se, že Písek bude v příští sezoně hrát atraktivní třetí ligu. Naskočil byste do ní s chutí?

Určitě. Já ji hrál dlouho, je to taková moje soutěž, řekl bych, že mě i nejvíc baví. Zase takový extrémní skok z divize bych to neviděl. Slyšel jsem, že Písek má nějaké posily, myslím, že třetí ligu určitě slušně odehrajeme.