Vítězstvím 2:0 nad Týnem n/Vltavou vstoupili fotbalisté FC ZVVZ do třetího ročníku zimního Platan Cupu. Účast v píseckém turnaji je pro milevské fotbalisty velmi dobrou přípravou pro jarní boje v krajském přeboru, ve kterých budou usilovat o postup do divize. O tom všem jsme hovořili s trenérem milevského mužstva Jaroslavem Vavrochem.

Kdy jste zahájili zimní přípravu a co všechno bude obnášet?

Zimní přípravu jsme zahájili v sobotu 5. ledna, protože v té době byli všichni hráči, včetně studentů, doma. V přípravném období sehrajeme šest zápasů v rámci zimního turnaje v Písku a dalších šest až sedm utkání na hřišti s umělou trávou v Milevsku.

Nastanou přes zimu nějaké změny v hráčském kádru?

Tak jako každý rok v tomto období, i letos dochází ke změnám v hráčském kádru. Povolili jsme Jakubovi Bardovi hostování v ligovém dorostu Dynama České Budějovice, dále jsme umožnili přípravu i odchod do FC Písek zkušenému Petru Janouchovi. Myslíme si, že bychom hráčům, kteří mají velmi dobrou výkonnost a je o ně zájem z jiných klubů hrající vyšší soutěž, měli v tomto směru vycházet vstříc.

Zatím není ještě nic hotové, ale na přestupu se již pracuje. Uvidíme, na jak dlouhou dobu to bude. Naopak jsme projevili zájem o služby Michala Rajtorala z FK Protivín a v jednání je i příchod Ladislava Šebka z Hradce Králové. Všechno je na dobré cestě a já věřím, že přestupová jednání u zmiňovaných hráčů dobře skončí. Kromě nich jsme zařadili do přípravy i několik vlastních dorostenců.

Budeme se připravovat tak, abychom na jaře bojovali o špici tabulky a postup do vyšší soutěže. Všechno je to ale otázka ekonomiky, protože v současné době nám největší starosti dělá to, abychom zaplatili tréninky na umělé trávě v Milevsku, kde bychom měli za jednu tréninkovou jednotku platit dva tisíce čtyři sta korun a za jedno utkání ještě o dvě stovky více. To jsou pro nás obrovské náklady a je otázkou, kde na to budeme peníze brát. Jedině, že by nám pomohli sponzoři, ale na to nemůžeme spoléhat.

Nějaké peníze získáváme vlastní brigádnickou činností a z členských příspěvků, ale na ty nechceme moc sahat, protože klub má deset mládežnických celků, které nemíníme tímto zatěžovat. Uvedené ceny nás dost brzdí ve fotbalové radosti.

Bylo třetí místo v krajském přeboru po podzimu to, co jste si přáli, nebo jste pomýšleli o něco výše?

Samozřejmě, že by bylo lepší, kdybychom byli první, ale znáte to. V osmém kole jsme například hráli v Dražicích, kde jsme nečekaně klopýtli a tři body nám nyní hodně chybí.Na podzim nás hodně zastavila skutečnost, že v devíti zápasech nemohl z důvodu zranění nastoupit Petr Janouch. Stejně tak byl a stále je mimo hru po plastice kolenních vazů Radek Fiala. Část podzimní sezony byl zraněný Kosík, který nám rovněž hodně chyběl.

Do osmého kola hrál za naše mužstvo Jelen, který přišel na hostování z třeti〜ligového Sezimova Ústí, a to pro nás byla obrovská posila. Jenomže se pak vrátil do svého mužstva a my jsme do konce první poloviny soutěže už nezískali tolik bodů jako v době, kdy jsme ještě byli kompletní a všichni hráči byli zdravotně v pořádku. Ale taková nepříjemnost může postihnout každé mužstvo. I proto se snažíme hráčský kádr rozšířit, abychom za zraněné hráče měli adekvátní náhrady. Myslím si, že nakonec naše umístění není až tak špatné, když si uvědomíme, že začátkem října nám odjeli čtyři hráči studovat na vysokou školu a přestali trénovat, což se v závěru podzimu projevilo na jejich fyzické kondici.

Takže, jaké bude fotbalové jaro v Milevsku?

Já doufám, že dobré. Náš tým je partou skromných fotbalistů, kteří se snaží co nejlépe hrát za svůj klub a mají k němu velmi dobrý vztah. A to je velice důležité. Kdybychom na tom byli o něco lépe ekonomicky, mohli jsme si nyní dovolit sehnat ještě alespoň dvě posily a naše práce by někam směřovala. Na druhou stranu dáváme příležitost našim odchovancům, a tak by to mělo fungovat. Z dorostu přišli Týla, Všechovský, v mužstvu je také mladý Martin Málek. I touto cestou se chceme ubírat.