Po srpnovém odvolání hlavního trenéra A-týmu Dynama České Budějovice Františka Cipra celá jihočeská fotbalová veřejnost s napětím očekávala, kdo se stane novým koučem prvoligového týmu. Nestal se jím nikdo jiný než František Straka!

Ptejte se jej na cokoliv v pátek 12. 10. od 12.30 do 13.30 hodin na našich internetových stránkách!

Budějovický rodák se do Dynama České Budějovice vrátil po dlouhých třiceti letech, během nichž prošel jako hráč i trenér řadou významných mužstev.František Straka bojující o míč.

Svou hráčskou kariéru spojil především se Spartou Praha, za kterou v první lize odehrál 223 zápasů. Řízný bek odešel z dorostu Dynama na vojnu do VTJ Tachov, odkud si ho vybrali na Letnou. V rudém dresu prožil dlouhých devět let a poprvé nakoukl i do reprezentace. Za národní mužstvo následně František Straka spolu s Tomášem Plekancem a fanynkou.odehrál 35 zápasů (první 26. října 1983 a poslední 1. července 1990). Už jako hráč Borussie Mönchengladbach se s reprezentačním týmem dostal do čtvrtfinále MS v Itálii 1990. Byl vůbec prvním hráčem z Československa, který se v německé bundeslize výrazně prosadil. Později hrál také za Hansu Rostock a kariéru ukončil ve svých 39 letech jako hrající trenér SV Wuppertal.

Stejně jako hráč zaznamenal řadu úspěchů i jako trenér.

VÍCE O FRANTIŠKU STRAKOVI NAJDETE ZDE, rozhovor se Strakou týden po jeho návratu do Dynama zde.

ON-LINE ROZHOVOR DENÍKU ZDE.