Škoda, k vítězství chyběly Branicím jen čtyři minuty

DAČICE/BRANICE - K dalšímu mistrovskému zápasu krajské I. A třídy cestovali fotbalisté Branic do Dačic. V kvalitním utkání se mužstva rozešla s nerozhodným výsledkem.

3.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

TJ Centropen Dačice – Sokol Branice 2:2 (1:1)

Již ve 3. a 4. minutě měl dvě brankové šance hostující Dědourek. Při první, po vysunutí Němcem, postupoval zprava sám na soupeřovu branku, ale mezi tyče se kolem gólmana netrefil. Další jeho nájezd vychytal vyběhnuvší brankář T. Ferdan. To bylo na dlouhý čas od hostů vše, co předvedli a poté přenechali iniciativu domácím. Ti zle zatápěli na jejich branku a jen díky opoře mužstva, gólmanovi Horkovi, nerozhodli výsledek hned v prvním poločase. Ve 12. min. neuspěl proti Horkovi zcela volný Grün, ve 22. min. Krtkova kolmice našla Pavla Nováka, který naštěstí pro hosty netrefil branku.

Ve 33. min. po rohovém kopu Krtka již Horek na dobře umístěnou hlavičku Mir. Ferdana nedosáhl a bylo to 1:0. O minutu později hlavička Cecha skončila na břevně branky hostí. Ve 40. min. po ojedinělé akci hostí se Dědourek uvolnil přes obránce a z jeho přihrávky J. Červenka nejprve nastřelil Ferdanovy nohy a odražený míč poslal Vakoč do sítě – 1:1.

Druhý poločas byl docela vyrovnanou partií, každý chvilku tahal pilku. V 56. min. domácí Cech orazítkoval podruhé hlavou břevno Horkovy branky. V 59. min. měli dvě šance hosté. Po trestném kopu Vakoče neusměrnil míč do branky Zb. Červenka. Poté Dědourek vybídl ke skórování Vakoče, který nastřelil tyč. Čistou gólovku zlikvidoval branický gólman po střele Pavla Nováka.

Dezorientované domácí dorazil v 78. min. gól z pokutového kopu, nařízený za faul Kiesslinga na pronikajícího J. Červenku. Z penalty se Němec nemýlil a hosté vedli 1:2. V 83. min. běžel sám na domácí branku dorostenec Barda, který však trefil jen nohy padajícího brankáře. Nedáš, dostaneš se opět potvrdilo. V 86. min. již přesná hlavička Cecha skončila v síti – 2:2.

Žl. karty 1:5 (Kiessling – Všechovský, Zb. Červenka, J. Červenka, Vakoč, Horek), rozhodčí Šafránek, utkání sledovalo 100 diváků.

Sestava Branic: Horek – J. Červenka, Týla, St. Češka (78. R. Mácha), T. Češka – Zb. Červenka, Všechovský, Němec, Vodňanský – Vakoč (90. + 2 Král), Dědourek (66. Barda). Trenér Jiří Hadáček.