FK Olympie Týn nad Vltavou – Sokol Čížová 1:1 (1:1)

Domácí měli před zápasem na svém kontě pouhé dva body a chtěli konečně zvítězit, čemuž nasvědčovalo i jejich rozestavění na hřišti se třemi útočníky. Hosté vedeni staronovým trenérem Kudrličkou doznali také změn v rozestavění, což se jim osvědčilo.

Utkání začala obě mužstva svižně a v útočném pojetí. Ve 4. min. po rohovém kopu hostí se ukázalo, že domácí defenziva je zranitelná. V 8. min. hosté faulovali a týnský Meidl měl výhodu trestného kopu, ale ten poslal nad Věnečkovu branku.

V 10. min. po rychlém úniku a následném faulu se zranil čížovský Rybák a musel být střídán. Za dvě minuty stoper Gornický poslal dlouhým a přesným pasem do brejku Pichlíka a ten svoji velkou šanci bezpečně proměnil – 0:1.

V 15. min. po krátkém sprintu z dobré pozice netrefil soupeřovu branku Kunt. Domácím neustále operovali vepředu nebezpečné hroty Hrdina s Maruškou, podporovaní Vařilem. Jejich souboje s obranou hostí trestal rozhodčí trestnými kopy proti mužstvu Čížové. Ve 24. min. jeden z nich Šonka proměnil, když střelou překvapil hlavně gólmana Věnečka – 1:1.

Ve 27. min. sedla smůla opět na hosty, když se jim zranil obránce Sláma a rovněž musel střídat. Ve 32. min. se při dalším trestném kopu Meidla brankář Věneček již nenechal zaskočit. V závěru poločasu ještě přímý kop Broma gólman hostí bezpečně vyřešil.

Ve druhém poločase byli čížovští fotbalisté lepší a šance, které neproměnili, je velmi mrzely. Ve 48. min. unikl Jaroušek po pravé straně, poslal centr před branku na Pichlíka, ten hlavičkou orazítkoval břevno domácí branky a odražený míč poslal Brož do rukou brankáře Švejdy.

V 59. min. fauloval Mach a následnou střelu Meidla z přímého kopu uklidil Mach na roh. Poslední čtvrthodinka zápasu patřila jednoznačně hostům. V 75. min. unikl Kunt, jeho bombu Švejda vyrazil před smolaře Brože a ten dal opět jen do brankáře. V 82. min. unikl obránce Hora a jeho střelu Švejda šťastně vyrazil nohou do bezpečí. V samém závěru běžel Pichlík sám na branku, ale Švejda obětavým zákrokem pod jeho nohy zachránil.

Rohy 7:5, Žk 1:2 (Pomije – Jaroušek, Kunt), před 170 diváky rozhodoval Janák. Sestava Čížové: Věneček – Jindřich, Gornický, Brož, Sláma (27. Hora) – Jaroušek, Rybák (10. Mach), Miklavčič, Kunt – Bystrov (46. Tetour), Pichlík. Trenér Luboš Kudrlička.