Vítězstvím 2:0 nad třetiligovým Sezimovým Ústím v prvním kole Poháru ČMFS si hráči FC Písek zvedli sebevědomí před nadcházejícím divizním startem ve Vejprnicích. O přípravě mužstva a cílech do prvního zápasu jsme hovořili s trenérem píseckého mužstva Zdeňkem Starobou.

Jste s letní přípravou týmu na vyšší soutěž spokojený?

Jsem spokojený, protože přípravy se účastnilo kolem dvaceti hráčů včetně třetího brankáře Kašky, který se ale v přípravných zápasech našeho týmu neobjevil. Chytal spíše za rezervní tým. Příprava, kterou jsme zahájili 9. července, byla poměrně krátká, ale snad bude dostačující. Hráči k ní přistoupili velice zodpovědně, kromě rekonvalestentů Pobiše a Kokštejna, kteří začali trénovat individuálně. Ostatní absolvovali přípravu bez větších problémů.
Zaměřili jsme ani ne tak na kondici, spíše na věci ohledně sehrání mužstva. Na fyzičce budeme pracovat až v zimní přípravě, která je delší. Spíše se jednalo o nabuzení a připravení tělesné schránky, aby byla schopna absorbovat mistrovská utkání a vrátila se po dovolené do zátěžového procesu. Trénovali jsme třikrát až čtyřikrát týdně a o víkendech jsme hráli přípravné zápasy, takže toho bylo až dost.

Zaměřili jste se v posledních dnech již na úvodní zápas v divizní soutěži?

Po pohárovém utkání se Sezimovým Ústím jsem dal hráčům tři dny volna, protože už měli, jak se říká, fotbalu plné zuby. A určitě to všichni přivítali. Tento týden jsme se již zaměřili na úvodní zápas v divizní soutěži.

Jak už jste se několikrát zmínil, bylo mužstvo výrazně oslabeno o oba krajní záložníky Kubiše a Pobiše, kteří byli na operaci s kolenem. Jak to vypadá nyní?

Najednou mi vypadli ze sestavy dva krajní záložníci, kteří spolu s Martinem Malým a Tomášem Kostkou dělali ve středu pole celou hru. Samuel Pobiš se již do mužstva vrátil a v pohárovém utkání minulý týden odehrál více než hodinu. S Davidem Kubišem je to horší, ten nám bude ještě nějaký čas chybět.
Mužstvo však bylo oslabeno i na postu brankáře, takže jsme za Tomáše Věnečka sehnali Marka Kučeru a do obrany se z Českých Budějovic vrátil Standa Legdan. S ním přišel krajní defenzivní hráč Aleš Červenka. Z Krásné Hory přišel Zdeněk Pšenička, který hrál za příbramský ligový dorost. Kádr jsme doplnili z vlastních řad hráči, kteří hostovali v Čížové – Václav Hegenbart, Marcel Nousek a David Pichlík, z píseckého dorostu přišel Honza Moravec.

Takže jste s kvalitou hráčského kádru před divizním startem spokojen?

Když budu hodnotit hráčskou kvalitu týmu, kterou nyní máme k dispozici, myslím si, že v ofenzivní části jsme trochu oslabili než posílili. S výsledky přípravných zápasů jsem byl docela spokojený. Utkání nám ukázala, že nám chybějí hráči dopředu. Naštěstí se již do sestavy vrátil Pobiš a já věřím, že bude zdravý a bude již moci naskočit do záložní řady. Tam máme velká okénka. Doufám, že i další hráči, kteří mužstvo v létě posílili, ukáží, že mají svoji kvalitu, i když nejsou bez chyb.

Přesto pohárové utkání ukázalo, že mužstvo je kvalitní…

Já vítězství nad Sezimovým Ústím nepřeceňuji. Možná, že výsledek zápasu nakonec více pomůže soupeři, který se musí nad svým výkonem zamyslet a vyhodnotit si, kde udělal chyby. Nás to naopak může posunout tam, že budou mít hráči nosy nahoře. Takové vášně se musí hodně krotit. Zmiňované utkání jsme zvládli nad očekávání dobře a zaslouženě jsme v něm vyhráli.

V sobotu vás v prvním divizním utkání čekají Vejprnice. Jaký je to soupeř?

Po loňském podzimu byly Vejprnice v divizi na sestup, pak ale v zimě posílily a soutěž se jim podařilo zachránit. Je to hodně nevyzpytatelný tým, který má v kádru hned několik hráčů z Plzně, například Kyklhorna. Vejprnice porazily v pohárovém utkání Blšany 2:1, a to je pro nás varování. Soupeře moc neznáme, nebylo moc času na to, abychom ho sledovali. Jedeme k zápasu s tím, že si vyzkoušíme, jak tato soutěž vypadá a pokusíme se tam vybojovat tři body.