Před utkáním byly již karty rozdány, prakticky se hrálo už jen z povinnosti. Domácí již měli zajištěný postup do divize, hosté, pohybující se ve středu tabulky, svůj klid pro účast v soutěži i pro její příští ročník. A tak se hrál uvolněný fotbal, který se musel divákům líbit. Škoda jen, že jich nepřišlo do ochozů o něco více.

Domácí začali velkým tlakem. Hned v 1. min. zápasu měl velkou šanci kanonýr Zušťák, ale zákrok hostující Fořta všechno zmařil. Ve 4. min. nádhernou hlavičku Kubiše vyrazil brankář Mrzena na roh. V 9. min. gól Zušťáka pro ofsajd neplatil.V 10. min. po přihrávce od Zušťáka nepřekonal Mrzenu zblízka Malý. O minutu později netrefil branku ze čtyř metrů Zušťák.

Hosté se dostali k ohrožení písecké branky poprvé až v 16. min., když trestný kop Bauera tečovala domácí zeď a míč skončil vedle levé tyče. Za dvě minuty po pěkné akci a následném centru Hornáta hlavičkoval Zušťák ze tří kroků mimo branku. A pak přišla 25. min., kdy po centru Zacha z pravé strany dal Kubiš hlavou na 1:0.

Písečtí byli nadále při chuti a přišly i další slibné šance. Ve 31. min. po rohu hlavičkoval Legdan těsně nad branku. Ve 38. min. pálil Malý nad a ve 42. min. Hornátovu střelu z malého vápna Mrzena skvěle vyrazil. Hosté zahrozili pouze ve 41. min., kdy prudce zahraný rohový kop gólman Poplštein v poslední chvíli vyrazil do pole.

Další góly padaly až ve druhé části zápasu. Nejprve ve 47. min. dělovku Kubiše vyrazil Mrzena na roh. V 55. min. se pěkně uvolnil Kubiš, přihrál Zušťákovi, ten přešel přes tři protihráče až k brankové čáře a jeho zpětná přihrávka do malého vápna nenašla svého adresáta. V 64. min. neproměnil Zušťák další velkou příležitost. V 70. min. po centru Malého trefil při obranném zákroku R. Fořt tyč vlastní branky a bral to docela s humorem.

V 73. min. povedenou střelu Bauera gólman Poplštein skvěle vyrazil mimo hřiště. V 76. min. po zbytečné chybě domácí obrany srovnal Starý na 1:1. Za čtyři minuty přišla odpověď domácích: po úniku Kubiše a jeho přihrávce před branku poslal Zušťák míč do sítě – 2:1. V 84. min. po akci Holana skóroval Kubiš za přispění dražického obránce – 3:1. Poté ještě v 86. min. po rohu Malého hlavičkoval Zušťák do tyče.

Trenér píseckého týmu Zdeněk Staroba: „Poslední zápas sezony byl sehrán v poklidu, dá se říci, že skoro v přátelském duchu a bez emocí. Přesto jsme v něm chtěli vyhrát. A to se podařilo. První poločas jsme si vytvořili spoustu gólových šancí, z nichž jsme dali pouze jeden gól. Soupeř, který se téměř celé utkání jen bránil, pak ve druhé půli využil našeho zaváhání a srovnal na 1:1. V posledních deseti minutách jsme si opět vytvořili velký tlak, který vyústil ve vstřelení dalších dvou našich gólů. Nasazení hráčů v utkání nebylo takové, jak bych si představoval, ale já to chápu, je konec sezony a o všem už bylo rozhodnuto. Všem hráčům děkuji za výbornou sezonu a věřím, že se utkání divákům líbilo.“

Fauly 8:11, rohy 10:3, střely na branku 10:2, mimo 10:3, bez karet řídil Peterka, přihlíželo 220 diváků.

Sestava Písku: Poplštein – Zach (63. D. Pichlík), Šácha, Pastyrik, Legdan – Marc (63. Holan), Malý, Kostka, Kubiš – Zušťák, Hornát.