Již v sobotu v 10 hod. přivítá v tabulce 10. Sokol Čížová (32 b) na svém trávníku beznadějně poslední Slovan J. Hradec (10 b). Čížovští udělali před týdnem důležitý krok k záchraně v soutěži, když vyhráli na Hluboké 1:4.

„Chceme toto vítězství potvrdit doma ziskem tří bodů s posledním celkem a doufám, že naši hráči nepřipustí žádné překvapení,“ říká domácí trenér Jiří Antoš.

O čtvrt hodiny později (10.15) začne utkání, ve kterém lídr soutěže FC Písek (70 b) hostí 10. Přešťovice (29 b). Oba týmy před týdnem vyhrály: Písek 0:2 v Bavorovicích, Přešťovice doma nad Dražicemi 1:0. Utkání má svoji důležitost a diváci by u toho měli být. V případě svého vítězství mohou hráči Písku již slavit postup do divize. Ale znáte to, poslední krok bývá vždy nejtěžší. A tak by příznivci měli svými hlasivkami pomoci píseckým fotbalistům k zisku tří bodů.

„Povinnost nám velí zvítězit, ale bude to pro hráče hodně těžké utkání, hlavně po psychické stránce,“ tvrdí písecký trenér Zdeněk Staroba a pokračuje: „Před týdnem v Bavorovicích jsme se herně trápili a hlavně jsme neproměňovali gólové šance. Doufám, že s Přešťovicemi to bude jiné,“ uzavřel trenér Staroba.“

Za šlágr kola lze považovat odpolední duel (17.00), v němž se třetí FK Tábor (57 b) střetne s druhým FC ZVVZ (63 b). Milevští v minulém kole doma porazili rezervu Prachatic 3:0, Tábor vyhrál až po velkém boji v Jindřichově Hradci 3:4.

„Naším cílem je skončit v soutěži na druhém místě a já věřím, že se nám to podaří. V Táboře chceme uhrát slušný výsledek,“ říká milevský trenér Jaroslav Vavroch.

V neděli se 13. FK Protivín (26 b) představí od 17.00 hod. na půdě šestého FC Chýnov (37 b). Nad Protivínem, i po výhře nad Vodňany 1:0, stále visí hrozba možného sestupu, a tak bude usilovat o bodový zisk.

“Doufám, že hráči dají do zápasu srdíčko a bojovnost, a uhrají takový výsledek, se kterým budeme všichni spokojeni,“ přemýšlí již o důležitém zápasu trenér mužstva Miroslav Mišjak.