Zápas se hrál od samého začátku ve slušném tempu. Bavorovičtí se snažili po celé utkání o aktivní hru, ovšem do šancí se prakticky nedostávali. To nelze říci o píseckých fotbalistech, kteří zahazovali jednu šanci za druhou.

Již ve 3. min. se ocitl sám před domácím brankářem Smejkalem aktivní Kubiš, ale jeho střela v síti neskončila. I poté byli diváci svědky několika slibných příležitostí, většinou z brejkových situací: zleva od Kubiše a Legdana, zprava od Zacha a Pobiše. Jenomže se nedařila finální přihrávka. Možná i proto domácí obrana v poslední chvíli vždy nějakým způsobem nebezpečí odvrátila.

Ujala se až střela Kostky ze 13. minuty, kdy z 20 metrů umístil míč nechytatelnou dělovkou k tyči – 0:1.

Ve zbývajícím čase prvního poločasu se prakticky na obrazu hry nic nezměnilo. Snaha píseckých fotbalistů o vstřelení druhého gólu a množství nepřesností v přechodové fázi nutily hráče k rychlému návratu do svých pozic a tudíž ke zbytečné ztrátě sil. Za zmínku stojí střela Malého ze 35. min., která těsně minula břevno, dále pak únik Zacha a jeho následný centr, jež se nepodařilo Zušťákovi správně zasáhnout téměř na brankové čáře.

Ve druhém poločase Kostka opět prověřil domácího gólmana střelou z 20 metrů, k vyraženému míči se jen těsně nedostal Holan. V 69. min. tečovaná střela Zacha skončila na tyči. Další příležitost neproměnil Kubiš, když se po samostatné akci zleva dostal až k brance, ale těsně ji minul.

Do konce zápasu se pak už nic zajímavého neudálo. K vidění byla aktivní hra hostí a snaha bavorovických fotbalistů o využití některé chyby v rozehrávce k náhodné akci. V 90. min. pečetil výhru Písku na konečných 0:2 Pobiš, kterého na pravé straně pěkně uvolnil Holan, po chytrém přenesení hry zleva od Kostky.

Tímto vítězstvím se písečtí fotbalisté velmi těsně přiblížili k vysněnému postupu do divize. Pokud se jim tuto sobotu podaří doma porazit Přešťovice, bude rozhodnuto a mohou již začít slavit.

Žluté karty 4:4 (z hostí Kubiš, Malý, Holan, Pobiš), rozhodčí Hoch, přihlíželo 100 diváků.

Sestava Písku: Poplštein – Zach, Pastyrik, Šácha, Legdan – Pobiš, Kostka, Kubiš (81. Trantina), Malý – Holan, Zušťák. Trenér Zdeněk Staroba.