V první polovině zápasu hráli hosté velice bojovně, zaměřili se hlavně na defenzivu a ta jim dlouho vycházela. V 18. min. mohl skórovat milevský Málek, ale z dobré pozice netrefil prázdnou branku. Poté měl další slibnou příležitost Fiala, který po přihrávce Novotného z deseti metrů přestřelil dražickou branku.
Hned v úvodní minutě druhého poločasu přihrál Novotný míč Petru Janouchovi a ten střelou do šibenice otevřel skóre zápasu – 1:0. V 53. min. po faulu na unikajícího Novotného uviděl dražický Sedlák červenou kartu a utkání tak pro něho předčasně skončilo. Následný trestný kop rozehrál šikovně Petr Janouch na Masopusta a ten zvýšil na 2:0.

V 66. min. Málek poslal míč Langovi, ten si poradil i s brankářem hostí a pečetil na konečných 3:0. Dvě dobré šance měl i střelec Škulina, který po střídání oživil útočnou aktivitu domácích fotbalistů. Stejně tak mohl skórovat i Petr Janouch, který v 58. min. obešel i dražického gólmana, ale jeho střelu stačil ještě hostující obránce vykopnout z brankové čáry do bezpečí.

Trenér domácího týmu

Jaroslav Vavroch: „S výsledkem utkání jsem samozřejmě spokojen, jen mě mrzí, že po vyloučení hostujícího Sedláka neměli naši hráči při početní výhodě větší chuť po dalších gólech. Naším cílem je hrát na špici tabulky a tomu podřídíme naši hru i v dalších zápasech. V příštím kole nás čeká derby v Písku a tam to bude hodně těžké.“

Před 110 diváky rozhodoval Reitinger. Sestava FC ZVVZ: Pavel Janouch – Kosobud, Kodad, Masopust, Málek – Kukač (46. Škulina), Fiala (82. Mrkáček), Novotný, Šťastný (5. Komárek) – Petr Janouch, Lang.