Přitom nic nenasvědčovalo tomu, že domácí vyhrají tak vysokým rozdílem, vždyť po prvním poločase vedli tím nejtěsnějším rozdílem. Přestože se hrálo na podmáčeném trávníku, viděli diváci fotbal velmi dobré úrovně, hlavně v podání domácího týmu, který zaslouženě vysoko zvítězil.

V 6. min. zahrával domácí Zušťák trestný kop jen do zdi, odražený míč napálil Kubiš a hostující obránce jej srazil na roh. V 10. min. trestný kop zprava v podání Kubiše prošel až k Legdanovi a chybělo velice málo, aby míč skončil v síti. Za minutu po rohovém kopu Kubiše zakončoval v pádu Legdan a brankář Matoušek v posledním okamžiku zachránil. Ve 24. min. Pobiš nádherně načechral míč na Zušťáka a jeho prudká hlavička jen těsně minula soupeřovu branku. Ve 27. min. pálil Kubiš zblízka vedle. Ve 41. min. přišel nádherný fotbalový okamžik: Malého střela z trestného kopu (snad z 35 metrů) skončila, po zaváhání hostujících obránců i gólmana, u pravé tyče branky – 1:0. Hosté sázeli na kluzkém terénu na rychlé protiútoku, ale písecká obrana vše spolehlivě řešila, takže brankář Poplštein neměl moc práce.

Ve druhém poločase přišla kanonáda ze strany domácích hráčů. Již ve 46. min. po prudkém centru Zušťáka si nerozuměli Čermín s Kutou a byl z toho vlastní gól – 2:0. Na druhé straně v 58. min. zahrával Lavička trestný kop a přesnou hlavičku D. Váchy brankář Poplštein výborně kryl.

V 62. min. se na hranici šestnáctky dobře uvolnil Holan, přesnou přihrávkou našel Malého a ten zvýšil na 3:0. V 82. min. zahrával Malý zprava trestný kop, na míč si naběhl kapitán Pastyrik a tvrdou „anglickou“ hlavičkou poslal míč do šibenice – 4:0. Až do konce zápasu se hrálo v dobrém tempu. Dobrý výkon domácího týmu pak korunoval v 89. min. Malý, který z hranice velkého vápna poslal přesnou střelou míč do horního růžku Matouškovy branky – 5:0.

Šťastný střelec tří gólů Martin Malý: „Vítězství vypadá přesvědčivě, ale na mokrém terénu se rodilo velice těžce. Soupeř nehrál špatně, ale my jsme ho k ničemu nepustili.“

Fauly13:11, rohy 8:1, střely na branku 9:2, mimo 5:3, žl. karty 2:5, rozhodčí Novotný, 240 diváků. Sestava Písku: Poplštein – Zach, Šácha, Pastyrik, Legdan – Pobiš, Kostka, Malý, Kubiš (75. Hornát) – Holan, Zušťák.