Ve vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnější domácí hráči, kteří si již ve 3. min. vytvořili gólovou situaci. To T. Češka pěkně uvolnil Komárka, jehož centr Škulina hlavou netrefil tak, jak by chtěl a míč přeletěl Červenkovu branku. Hosté pak převzali iniciativu, a když se Kloboučníkovi nepodařilo zastavit v 6. min. pronikajícího Peltána, který z hranice šestnáctky přehodil vyběhnuvšího Práška, skóre se pohnulo ve prospěch soupeře – 0:1.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po rohovém kopu Komárka ve 12. min. se odražený míč od obránců dostal u vzdálenější tyče k nabíhajícímu P. Koutníkovi, který levačkou prudce trefil balon k tyči – 1:1.

Ve 24. min. po nedorozumění Týly s gólmanem Práškem se k míči dostal soběslavský Jelínek, ale nepodařilo se mu jej poslat do branky.
V úvodu druhého poločasu se hrálo dost opatrně, ale v 59. min. došlo po nejhezčí akci zápasu k rozuzlení celého dramatu na hřišti. Uprostřed pole se odražený míč dostal k debutantovi v domácím dresu Bozděchovi, který perfektně načasovanou přihrávkou kolmo dopředu vyslal do brejku rychlého Škulinu, ten se nezalekl velké šance, obhodil Červenku v brance a bylo to 2:1.

Poté hosté Branickým zle zatápěli a po sérii rohových kopů je dlouho drželi na jejich polovině. V 71. min. byl hostům vyloučen za šlápnutí na soupeře Hajič a domácím hráčům se tím značně ulehčil klidnější závěr střetnutí. Do jedné z posledních šancí se dostal po centru R. Máchy v 81. min. Červenka, jeho hlavička však skončila těsně nad břevnem. Domácí příznivý stav udrželi až do konce a získali tak do tabulky další tři body.

Žk 3:3 (Syrovátka, R. Mácha, Bozděch – Šatný, Peltán, Oubram), Čk 0:1 (71. Hajič), rozhodčí Habich, 140 diváků. Sestava Branic: Prášek – Skalický, Týla, P. Koutník, T. Češka – Syrovátka (76. St. Češka), R. Komárek (68. J. Červenka), Němec, R. Mácha – Pavel Kloboučník (46. Bozděch), Škulina. Trenér Jiří Hadáček.