V sobotuDnes od 17 hodin se v Čížové hraje divizní derby. Sokol přivítá FC ZVVZ. Duel je pikantnější o fakt, že u kormidla Čížové stojí bývalý milevský trenér Vavroch.

„Pokud je to pro někoho výhoda, tak pro Čížovou. Trenér Vavroch naše hráče dobře zná, určitě to využije. Otázka je, jak noví svěřenci jeho představy zrealizují," míní nynější trenér Milevska Jiří Hadáček.

Určitou výhodu v tom vidí i Jaroslav Vavroch. „Ale otázka je také, co nám soupeř dovolí. Chceme hrát doma útočně, jít za vítězstvím," říká bojovně.

Oba prohrály

Milevští se na druhé kolo do nedaleké Čížové těší. „Věřím, že kluci se na derby těší. Myslím, že už jsme Čížovou dlouho neporazili, takže doufám, že se k nám přikloní štěstí a uděláme nějaký slušný výsledek," přeje si Hadáček.

S Doubravkou doma FC ZVVZ prohrálo 0:2. „Mohli jsme minimálně remizovat. Bylo to hodně vyrovnané utkání. My jsme udělali chybu po rohu, kdy se vrátil míč do vápna, což jsme nezvládli. Další chyba vznikla těsně před koncem, ale my jsme mezitím měli asi tři šance na vstřelení branky, bohužel jsme je neproměnili," lituje milevský kouč.

Z derby v Čížové by Milevští rádi odvezli alespoň bod. „Uvidíme, co jsme schopni zvládnout. Podle prvních výsledků to vypadá, že oba budeme hrát ve spodních patrech tabulky. Bude to už ve druhém kole takový souboj o záchranu. Ale na to je ještě brzy," říká Jiří Hadáček.

To Čížová prohrála v prvním kole 2:7 s Táborskem B. „Myslím, že Táborsko už v tak silné sestavě jako proti nám v sezoně nenastoupí. Rozdíl byl patrný jak v technice, tak v kondici. Zápas to byl pro nás poučný," říká zkušený trenér Jaroslav Vavroch a přidává: „I přes prohru jsme dali dva góly, to je pozitivní."

Tým trápí hlavně nesehranost a chybějící kondice. „Někteří hráči se viděli poprvé až na hřišti. Chtěl bych poděkovat Mirkovi Janoušků, který je dlouholetým hráčem Čížové, ale už ukončil aktivní činnost. Přesto nám přijel z Plzně pomoct a patřil k nejlepším hráčům," chválí Vavroch.

Tým v týdnu posílil, z FC Písek přišli Kunc a Rozhoň.

Pro Jaroslava Vavrocha, který Milevsko trénoval, to bude zajímavé utkání. „Věřím, že nám kluci předvedou pěkný fotbal. Milevsko má mužstvo už několik let pohromadě, takže jsou sehraní. Byl jsem se podívat na utkání s Doubravkou, jak Milevsko prohrálo, zrovna tak mohlo vyhrát. Derby v minulosti vždycky končilo těsným výsledkem, takže očekávám boj. Jedno z mužstev buď těsně vyhraje, nebo budeme remizovat," míní Vavroch.

Čížové chybí opory loňského jara obránce Held a útočník Jakub Rosůlek.

Druhé kolo divize svede dva týmy z Písecka dohromady dnes od 17 hodin.