Jakub Kabele (číslo 7) v akci.Jakub Kabele v diskuzi s rozhodčím.Zdroj: Deník/Vladimír KlímaV uplynulém kole zajížděli fotbalisté Slavoje Český Krumlov v jihočeském derby na hřiště Otavy Katovice. Odtud se body moc nevozí. Ani bouřlivá atmosféra skoro čtyř stovek fanoušků v Dudák aréně však hosty nezastavila. K výhře 2:0 a třem bodům táhl tým výborným výkonem zkušený kapitán Jakub Kabele.

V Katovicích to byl tradičně těžký zápas, jak jste ho prožíval na hřišti?

Bylo to derby, takže to člověk prožívá více než jiné zápasy. S Katovicemi to bývá o pár gólech, a tak jsme to hráli zodpovědně odzadu, což nám v posledních zápasech vychází, a přineslo to ovoce v podobě tří bodů i tentokrát. Kluci to tam vpředu trefili, my to vzadu odbránili, zkrátka od všech zodpovědný výkon. Od gólmana až po útočníka, i střídající hráči, všichni podali super výkon.

Měl jste v utkání plno vzdušných soubojů s Vláďou Uhrem, který je skvělý hlavičkář.

S Vláďou se znám dlouhá léta a vím, jakým stylem hraje. Střídali jsme se na něm s Matesem Švecem a nepustili ho prakticky do zakončení. Myslím si, že jsme to zvládli dobře.

Na Vaší hře vzadu bylo vidět, jak si zápas užíváte. Věděl jste, do jakého souboje jít, kde si počkat na odražený balon.

Já si takto nyní užívám prakticky každý zápas. Mám volnou pozici, kluci si přebírají hráče v zataženém bloku a mojim úkolem je, abych křižoval propadlé balony, případně chodil do soubojů. Vyhodnotit situaci a vyřešit jí co nejlépe. Jsem prakticky nejstarší hráč v týmu, takže bych měl zkušenostmi přispět k dobrému výsledku. Ale je to především o týmovém výkonu. Od druhého jarního kola jsme si řekli, že to budeme hrát ze zajištěné obrany, to nám vychází a děláme vše pro záchranu.

Fotbalová divize: Český Krumlov - Sokolov 1:1 (0:0).
Fotbalisté Českého Krumlova obrali favorita brankou z penalty v nastaveném čase

Po podzimu asi málokdo věřil, že byste se mohli vrátit do přímého souboje o záchranu. Nyní tam jste a soupeři s vámi musejí počítat.

Soustředíme se na každý další zápas. Nesmíme usnout na vavřínech a jít zápas od zápasu, abychom to dotáhli do úspěšného konce, což je pro nás záchrana. V dalším kole jedeme na první Petřín Plzeň. Tam to znovu bude obrovsky těžké, ale pokud zahrajeme tak, jako v posledních zápasech, tak se nebojím ani na Petříně, že bychom neuspěli.

Co jste jako kapitán řekl spoluhráčům hned po zápase?

Plácl jsem si s nimi, poděkoval za výkon. Vidíme, že můžeme hrát prakticky s každým. Pokud vydržíme hrát fotbal, jaký nyní předvádíme, tak klukům věřím, že to společně dotáhneme do úspěšného konce.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...