V píseckém sportovním areálu se o víkendu konalo mistrovství světa belgických ovčáků. Písečtí proto své domácí utkání sehráli v Protivíně. Se změnou prostředí se však svěřenci Ondřeje Prášila popasovali skvěle. „Pro oba celky, hrající o záchranu, to bylo velice těžké utkání, proto jsem velice rád, že jsme ho takto zvládli," uvedl Ondřej Prášil s notnou dávkou oddychu.

Žlutomodří fotbalisté měli parádní vstup do utkání. Už v první minutě penaltový faul na Martina Voráčka potrestal František Němec, který pokutový kop proměnil už ve třetím utkání v řadě. Po půlhodině hry vedení domácích zvýšil po centru Ondřeje Sajtla hlavou Martin Voráček. „Určitě nám pro další vývoj zápasu hodně pomohl rychlý gól z penalty, po kterém jsme se uklidnili. Řekl bych, že na hráčích Čáslavi byla v první polovině střetnutí znát únava z dlouhé cesty," uvedl Ondřej Prášil k dění v prvním poločase.

Soupeř se po přestávce ale zlepšil. Zásluhou Petráčka dokonce snížil. Snahu Čáslavu o zvrácení utkání ale otupil Lukáš Šlehofer. Ze třiceti metrů namířil přímý kop až za záda hostujícího brankáře Stehna.

Konečnou podobu výsledku určil Miroslav Slepička, který se vrátil do sestavy po zranění rovnou s kapitánskou páskou na ruce. Obvyklý kapitán Jakub Kalášek je totiž zraněný a jeho zástupce Michal Rendla nenastoupil kvůli podmínce Čáslavi. Právě odtud totiž v Písku hostuje. Mezeru ve stoperské dvojici proto vyplnil Lukáš Šlehofer, kam se přesunul z kraje defenzivní linie.

K dalšímu kolu třetiligové soutěže Písečtí nastoupí ve středu v Domažlicích.

FC Písek - FK Čáslav 4:1 (2:0)

Branky: 1. Němec (11), 33. Voráček, 57. Šlehofer, 74. Slepička - 55. Petráček.
Rozhodčí: L. Benedikt - Průcha, Kramlová. ŽK: 1:1 (Šlehofer – Váňa). Fauly: 7:12, rohy: 13:5, střely na branku: 10:5, mimo: 4:2. Diváků: 480.
FC Písek: Štěpanovský - Sajtl, Šlehofer, Holub, Ježdík - Voráček, Milec, Nohava, Dolejš - Slepička (85. Zušťák), Němec (64. Held).
FK Čáslav: Stehno - Tomášek, Výborný, Kunášek, Prokopec - Váňa, Pospíšil, Týfa (63. Mlynka), Vančura (80. Strnad) - Petráček, Vacek (87. Martínek).