První vážnější šance se zrodila až těsně před přestávkou. Písecký brankář Jakub Rondzik se zaskvěl proti Hradeckému parádním zákrokem. Během poločasu pak kouč Písku Ondřej Prášil sáhl ke střídání. Místo Martina Helda do útoku vyslal Františka Němce. „Příchodem Franty jsem chtěli díky jeho rychlosti vytvořit větší tlak na stopery soupeře," řekl Ondřej Prášil.

O osudu utkání nakonec rozhodl Filip Řezáč. Domácí útočník dvakrát během sedmi minut udeřil z rychlých kontrů. Poprvé v 61. minutě donutil chybovat soupeře Brauna. „Atakoval jsem ho a tím jsem se dostal k míči," řekl 
Filip Řezáč, který pak sám proti gólmanovi nezaváhal.

Podobně se o chvíli později zachoval i po pobídce od Lukáše Havla a zvýšil na 2:0 pro domácí Písek. Domažlice ale rozhodně nerezignovaly. V 76. min. snížil tečovanou střelou z dálky Miroslav Špírek. „Brankáři Jakubu Rondzikovi těžko mohu něco vyčítat, střela byla tečovaná. Spíše Franta Němec tam zbytečně ztratil balon," bědoval kouč.

František Němec pak ale sehrál zásadní role v dalších dvou momentech. Hostující Chocholoušek nejdříve neudržel nervy a po ataku na něj uviděl druhou žlutou kartu. Následně pak František Němec zvýšil na 3:1, když mu balon po svém úniku předložil Martin Voráček. Snížení hostů v nastavení už na výhru domácích nemělo vliv.

Písek tak má na kontě dvacet bodů, což je už dvakrát tolik, co za celý loňský podzim.