Benešov do Písku přijel s dresy ve stejné barevné kombinaci, ve které nastupují Písečtí. Od domácích si nakonec půjčil bílou sadu.

V prvním poločase se domácí dvakrát dostali do vedení, hosté dvakrát srovnali. „Vypjatých situací jsme si v sezoně už užili dost," poukázal Ondřej Prášil na fakt, že dobře rozehrané zápasy jeho tým několikrát už nedotáhnul do vítězného konce.

Gólový šupec jim dal klid

Tentokrát se tak ale nestalo. Za třináct minut po přestávce dali Písečtí tři góly. „Myslím, že zápas byl zlomený už za stavu čtyři dva," řekl Ondřej Prášil. Čtvrtou branku vstřelil Jiří Ježdík, který se jako levák prosadil pravačkou. „Balon mi do vápna posunul krásně Míra Slepička a pak už jsem se vůbec nerozmýšlel," popisoval Jiří Ježdík svoji přesnou trefu.

S gólovým náskokem Písečtí mohli hrát v klidu. „Benešov pak už trochu odpadl," poukázal František Němec, který se střelecky dvakrát prosadil a na jednu branku nahrál. Písečtí vůbec předváděli hezké akce. „S hrou mohu být spokojený. Kluci kombinovali po zemi a zároveň šli za vítězstvím," řekl kouč Ondřej Prášil.

Voráčka nabudili popichováním

Píseckému stratégovi se podařilo nabudit Martina Voráčka, který jednu branku vstřelil a na druhou krásně nahrál Františku Němcovi. „K Martinovi jsme si našli cestu. Zjistili jsme, co na něj platí. Řekli jsme mu třeba, že neumí střílet z dálky. Když dal gól, hned nám to připomněl," popisoval Ondřej Prášil s úsměvem.

Vítězství Píseckých korunoval Miroslav Slepička. Kromě šesté branky svého týmu navíc předvedl festival přesných finálních přihrávek, které předcházely zásahům jeho spoluhráčů.

Na radosti domácích nic nezměnilo snížení Benešova na konečných 6:3. Trenér hostů Luboš Zákostelský spokojený s výsledkem nebyl. „Relativně nám o nic nešlo. Vyzkoušeli jsme mladé hráče. Podařilo se nám vstřelit tři góly, ale šest jsme jich dostat neměli," durdil se Luboš Zákostelský.

Záchranu musí dotáhnout na Admiře

V posledním kole se Písečtí představí příští neděli na Admiře Praha. „Pokud budeme hrát jako proti Benešovu, jsme schopní vyhrát a třetí ligu pro Písek zachránit," burcuje kouč Ondřej Prášil. Od pásma sestupu má tým od Otavy aktuálně náskok jednoho bodu.

FC Písek – SK Benešov 6:3 (2:2)

Branky: 48. a 58. Němec, 4. Sajtl, 24. Voráček, 52. Ježdík, 75. Slepička – 17. Balata, 43. Zákostelský, 75. Turek. Rozhodčí: Teuber – Klupák, Krupka. ŽK: 1:2 (Ježdík – Žák, Turek). Diváci: 310.
Písek: Štěpanovský – Sajtl, Rendla (72. Nohava), Holub, Šlehofer – Voráček, Kalášek, Milec (80. Guiti), Ježdík (80. Held) – Slepička, Němec (86. Zušťák). Trenér Ondřej Prášil.