Co se týká jeho ubytování, stravování a dalších organizačních věcí ohledně jeho pobytu v Písku, má tohoto hráče na starosti trenér písecké rezervy Jaroslav Kostka. „Je to moje druhá máma," řekl 
o něm s širokým úsměvem Ismaël Guiti v rozhovoru pro klubový web. Defenzivní fotbalista již v Česku krátce působil, a to v Dukle Praha, kde hrál za juniorský tým.

Řekněte, jak se vám líbí v Písku?
Líbí se mi tady moc. Písek je sice menší město, ale moc hezké, a jsou zde velice příjemní lidé.

Není vám v tomto období zima?
Není, podobné počasí je nyní i ve Francii, takže jsem na něj zvyklý.

Jak vás přijali hráči v kabině?
Přijali mě dobře. Snažíme se spolu mluvit česky, i když mi to ještě moc nejde, ale zkouším to. Zkoušíme spolu komunikovat i anglicky. Samozřejmě, že u toho nechybějí různé vtípky a humorné situace. Já jsem mezi ostatními hráči moc spokojený.

A se kterým hráčem si nejvíce rozumíte jak jazykově, tak povahově?
S Basou (Patrik Basaraba – pozn. autora), protože v kabině sedíme vedle sebe a on má na mě neustále nějaké vtípky. To je ale v pohodě.

Není pro vás zimní příprava mužstva moc náročná?
Ne. Tréninky jsou sice náročné, ale všechno zvládám.

První přípravné utkání jste sehrál za Písek v Praze proti prvoligové Slavii. Byl jste spokojený se svým výkonem?
Myslím, že můj výkon nebyl špatný, ale mohl být lepší. Bohužel jsem nehrál na svém obvyklém postu stopera, takže jsem si musel na hřišti zvykat na jiný styl hry.

Těšíte se na jarní ligové zápasy v dresu FC Písek?
Jistě. Současné tréninky jsou hodně náročné a já věřím, že nám tato příprava pomůže na jaře k co nejlepším výkonům a samozřejmě 
i k dobrým výsledkům.

Co očekáváte od svého působení v Písku? Myslíte si, že by vám mohlo pomoci ve vaší další fotbalové kariéře?
Zatím se mně v Písku moc líbí a já doufám, že se mi tady bude fotbalově dařit. Uvidíme, jak to bude po skončení jarní sezony. Když o mě bude zájem, tak tady rád zůstanu.

Jak trávíte volný čas?
Bydlím v Písku, ale také jezdím do Prahy, kde to trochu znám. Když jsem tady doma, dívám se na televizi, poslouchám muziku a také 
se učím češtinu. V tomhle je nejlepší komunikace s hráči v kabině. Někdy si také zajdu na jídlo do nějaké místní restaurace. Nejčastěji však chodím do hotelu OtavArena, který je hned vedle našeho hřiště.

Je nějaká šance, že by se na některý z jarních zápasů Písku na domácím hřišti přijela podívat vaše rodina?
Kromě rodičů mám ještě dvě starší sestry a mladšího bratra. A můj bratranec hraje za prvoligový tým Bohemians Praha 1905. Uvidíme, jak to všechno na jaře bude, ale určitě bych byl rád, kdyby za mnou moje rodina 
z Francie přijela.

Čím byste chtěl pozvat fanoušky v Písku na jarní zápasy III. ligy?
Doufám, že jich bude chodit hodně a pomůžou týmu 
v boji o záchranu v soutěži. Každý fotbalista je rád, když hraje před zaplněnými tribunami, když tomu tak bude i v Písku, určitě se nám bude dařit a začneme získávat tolik potřebné body.