Trenér domácích Ondřej Prášil věděl, v jakém duchu se bude utkání hrát, a proto svému týmu naordinoval velmi útočný systém s aktivní podporou krajních obránců.

Úvodní šanci sice měli hosté, ale jinak se hrálo v okolí jejich pokutového území. Před šestnáctkou ano, ale do vápna se žlutomodří s nebezpečnou příležitostí dostali až po dvaceti minutách hry, kdy se na pravé straně uvolnil Tomáš Froněk a naservíroval míč Martinu Voráčkovi. Ten však z první mířil pouze do rukavic gólmana. O minutu později se neujala efektní patička Filipa Vaňka po přihrávce Petra Řeháka a z nakrátko rozehraného přímého volného kopu se po odehrané půlhodině neprosadil ani Tomáš Froněk.

Z ojedinělého závaru před píseckým brankářem Jakubem Rondzikem však mohl jít do vedení Jankov. Jeden z pokusů hostujících hráčů skončil na tyči a další těsně minul tu druhou. Bez gólu se hrálo ještě ve 35. minutě po centru Martina Voráčka a nepřesné hlavičce Martina Helda, ale o pár okamžiků později se již domácí dočkali. Petr Řehák dostihl dlouhý pas ještě na hřišti. Poslal centrovaný míč na hranici pokutového území, kde si ho zpracoval Tomáš Froněk, který nekompromisně zavěsil - 1:0. Byl to jeho pátý gól ve čtvrtém zápase v dresu Písku a nemuselo zůstat pouze u něho, protože produktivní záložník neměl k zásahu daleko ani dvě minuty před poločasem.

Ještě jednu branku ale hráči FC Písek do přestávky stihli. Hned po rozehraném rohu po Froňkově předešlé akci dostal balón na kopačky zcela volný Filip Vaněk, který nemohl dělat nic jiného, než vystřelit a oslavit gól - 2:0.

Také druhá pětačtyřicetiminutovka se hrála převážně na polovině Jankova, a i když hosté několikrát dokázali proniknout do otevřené obrany, úspěchu se nedočkali. Zato Písečtí byli při chuti a prosadili se ještě třikrát.

Do střelecké listiny se v 63. minutě zapsal střídající Filip Řezáč - 3:0, po závaru v šestnáctce Jankova v 83. minutě dorážkou Martin Voráček - 4:0 a po kličce hostujícímu gólmanovi v 89. minutě znovu útočník Filip Řezáč - 5:0.

FC Písek - SK Jankov 5:0 (2:0)

Branky: 36. Froněk, 43. Vaněk, 63. a 89. Řezáč, 83. Voráček.

Sestava FC Písek: Rondzik - Hrachovec, Rendla, Holub, Řehák - Milec, Kočí - Voráček, Froněk, Vaněk - M. Held. Střídali: Řezáč, Zeman.

Sestava SK Jankov: Pavelec - Fajtl, Kroneisl, Cimerhanzl, Zajíc - Bürger, Maršán, Kollár, Mužík - Beránek - Smékal. Náhradníci: Hejníček, Maurer, Šebelka, Rytíř, Voráček, Jirkovský, Pancíř.

Trenér FC Písek Ondřej Prášil po utkání řekl: Po celých devadesát minut jsme dobývali bránu soupeře, což se nám povedlo celkem pětkrát, takže jsme spokojeni. Góly jsme sice dali spíše po rychlém přechodu do ne úplně zkonsolidované obrany, ale myslím si, že na závěr přípravy je to dobře. Pro kluky to bylo nové a bylo vidět, že s tím mají trochu problémy. Občas šli až moc do kombinace, ale zvládli to.