Úvodní zápas jara se rezervě FC Písek nevydařil. Ve šlágru kola se hrál vyrovnaný fotbal, ale hosté byli pozornější a hlavně využívali chyb domácích hráčů. Již v 10. min. se po centru Fedorkiva prosadil zcela volný roudenský kanonýr Kučera a bylo to 0:1.

V 17. min. střílel na druhé straně domácí Keclík, ale brankář hostí Komrska jeho střelu v klidu chytil. Ve 28. min. šel  Fedorkiv zcela sám na gólmana Satrapu, ale střílel mimo. Ve 33. min. pálil nebezpečně roudenský Lerch, ale domácí brankář Satrapa se vyznamenal a míč vyrazil.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, z rychlého protiútoku se trefil Fedorkiv –  0:2. Již za minutu se po chybě píseckého brankaře dostal k míči zkušený Matoušek a zvýšil na 0:3.

V 60. min. střílel nebezpečně písecký Zahrádka, jenomže  Komrska byl na místě. V 62. min. se mezi domácími obránci prodral agilní Fedorkiv a přesnou střelou zvýšil na hrozivých 0:4  pro Roudné.

A vypadalo to, že utkání  skončí pro domácí rezervu debaklem. Písečtí ale v 64. min. snížili Štrajtem z penalty a o minutu později skórujícím Zahrádkou hodlali ještě utkání zdramatizovat. Jenomže v 65. min. byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí obránce Pichlík a bylo po snaze.

V 72. min. zakončoval Kučera, ale Satrapa byl tentokrát pozorný. Písečtí se i nadále snažili tlačit do útoku, jenomže jejich hra už byla  hodně křečovitá. A když v 88. min. brankář Komrska bravurně zlikvidoval Štrajtův přímý kop, skončil zápas výhrou Roudného v poměru 4:2.  
Branky: Štrajt z penalty, Zahrádka – Fedorkiv 2, Kučera, Matoušek. ŽK: 2:2 (domácí Pichlík 2 × – Lovička, Píša) ČK: 1:0 (Pichlík), rozhodčí Chvála –  Herzog, Chlaň, přihlíželo 88 diváků.

Trenér píseckého týmu František Bican po zápase řekl:

„Utkání se mi nehodnotí dobře, ale musím uznat kvalitu soupeře, který se na nás velice dobře připravil. My jsme do zápasu nastoupili příliš vlažně, bez nasazení a vůle po vítězství. Někteří hráči svým výkonem zcela propadli a ti ostatní se nedokázali vyhecovat k větší bojovnosti a vyššímu nasazení.

Musím podotknout, že soupeř byl kvalitní, ale v podstatě všechny góly pramenily z naší naivity a padly po hrubých chybách jednotlivců. Gratuluji soupeři k vítězství a zisku tří bodů a doufám, že si naši hráči z tohoto zápasu vezmou ponaučení do dalších jarních utkání.“

Sestavy mužstev:

Písek B: Satrapa – Řezáč, Pichlík, Rozhoň, Djuketič (86. Kaderka) – Zahrádka, Trantina, Keclík (46. Krejčí), Štrajt, Hegenbart (76. Jirsa), Chytrý.

Roudné: Komrska – Píša, Kössl, Průcha, Matoušek – Lerch, Fedorkiv (70. Bíca), Trněný, Lovička (46. Lonsmín) – Kučera, Havelka. Trenér Štefan Lovička.