Kapitánu Dynama přesto do řeči po zápase příliš nebylo, prohra 1:3 pro něj byla obrovským zklamáním.

Fanoušci vás zvolili nejlepším hráčem vašeho týmu, to je na zklamání z porážky ale asi slabá náplast…

Je to hezké, jenže za této konstelace to nemá vůbec žádný význam.

Kde hledat příčiny neúspěchu? V tom, že jste brzy dostali gól?

Jak bych to řekl… Podělali jsme to se vším všudy, hlavně tu první půli. Z jejich autu jsme dostali gól, to nechápu. Nezmohli jsme se skoro vůbec na nic.

Přitom jste kopali hodně standardek.

To je pravda a já si říkal, že by nám ty standardky mohly pomoct. Bohužel ani ty nikam nevedly.

Byla v tom i psychika?

Bezesporu. My věděli, že to je zápas, který by nám, kdybychom vyhráli, mohl hrozně moc pomoct. Mohl nás dostat v tabulce trošku jinam, jenže jsme to nezvládli.

Možná i proto, že chyběl vpředu Michal Škoda?

Chyběl nám, samozřejmě. Od toho tady ale je dvacet lidí, abychom jednoho hráče dokázat nahradit. Vymlouvat se na to, že nehrál Michal Škoda, nepřichází v úvahu.

Za celý zápas jste vlastně ani nevystřelili na bránu. Melichárka v brance Zbrojovky jste prakticky vůbec neprověřili.

To je přesně ono. Mně to přijde, že my to potřebujeme hrát až do kuchyně. Střela ze střední vzdálenosti nám určitě chybí. Jenže nám toho tentokráte chybělo daleko víc…

Vy jste v samém závěru snížil na 1:3. Jenže lze vůbec mít za dané situace z takového gólu radost?

Kdyby to byl gól na 2:1, tak bychom třeba s tím mohli ještě něco udělat. Ale takhle na 3:1 to byl nic neřešící gól.

Porážka v tak důležitém zápase mrzí, ale liga ještě zdaleka nekončí. Zkusíte tu bolestnou ztrátu nahradit už teď v sobotu v Mladé Boleslavi?

Nám tahle porážka strašně moc zkomplikovala naši situaci, zavinili jsme si to ale sami. Přitom jsme věděli, o co hrajeme. Ztracené body musíme získat někde jinde, ale teď na to ani nedokážu myslet. V tuto chvíli cítím jen obrovské zklamání.

Jugas: Moc nás domácí hráči nedostupovali

Zatímco hráči Dynama se trousili ze hřiště se sklopenými hlavami, brněnský bek Jakub Jugas rozdával úsměvy.

Váš gól na 0:2 se ukázal být gólem vítězným. Jak jste ho viděl?

Odrazil se ke mně na vápno míč, já měl spoustu času si ho zpracovat a připravit na střelu. Pak už zbývalo, jak se říká, to jen uklidit do brány.

Vy jste měl prsty i v prvním gólu, který dal Sýkora.

Nějak jsem se tam zamotal, potáhl balon po vápně a našel Sykiho, jenž to trefil parádně k tyči. To byl hodně důležitý gól, hrálo se nám pak líp.

Opět jste vy i Sýkora měli na vápně hodně místa i času…

Moc nás domácí hráči nedostupovali. Tím jsem byl překvapen, protože Budějovice jsou známé důrazem. My čekali, že to bude strašná fotbalová bitva, ale byť to nic jednoduchého tady nebylo, my ten zápas zvládli a navíc dali i tři góly. To je super.

Po půli měli domácí tlak, vlastně ale žádnou šanci. Čím to bylo?

Zřejmě dobrou prací obrany… (úsměv) Ale ne, prostě jsme to před naším vápnem zahustili a z té obrany chodili do brejků. Oni neměli nic, až na ten gól ze standardky.

Spravili jste si po domácí prohře s Duklou chuť?

Já po Dukle dva dny doma vůbec nemluvil… I proto, že jsme gól dostali z penalty po mém faulu. Naštěstí jsme se z toho zberchali a tady vyhráli.

Věříte, že vám tři body z Budějovic pomohou k záchraně?

Jsou to hodně cenné body, pořád ale je to málo. Musíme ještě vyhrát pět šest zápasů. Až pak bude klid.

Porážky juniorek

Druhé jarní kolo juniorské ligy se mladým fotbalistům Dynama a Táborska příliš nepovedlo, od Slavie a Sparty dostali dohromady deset gólů a žádný nedali…

Sparta – Táborsko 7:0 (3:0) – Už v první čtvrthodině dala Sparta dva góly a ovládla pole. Branky: 25., 61. a 84. Schranz, 11. Konaté, 12. Moravec, 64. Mareček, 84. Kitanovič. ŽK: Špaček. Rozhodčí: Pechanec – Vaňkát, Flimmel. Táborsko: Bébr – Jaroš, Michalec, Kvěch, Rabiňák, Škarda, Vavřina (34. Chirinciuc), Smetana, Knotek, Bouška, Svojše.

Dynamo ČB – Slavia 0:3 (0:0) – Více než hodinu drželi Jihočeši s Pražany krok, nakonec však hladce prohráli. Za hosty si zahrál mj. i Koreš, jenž ještě na podzim hájil v I. lize barvy Dynama). Branky: 62. a 78. Diop, 81. Zámečník. ŽK: Held, Podráský – Zámečník. Diváci: 60. Rozhodčí: Váňa – Kotalík, Vrchota. Dynamo: Coufal – Dvořák, Podráský (53. Horák), Podstavek, Machovec (82. Pěnka) – Held (76. Jenne), Čadek – Křiváček (70. Hrachovec), Chrien, Funda – Chytrý (33. Schertler).