Výhra 3:1 je o to cennější, že  posledních více než dvacet minut zápasu hráli Jihočeši pouze v deseti bez vyloučeného Kubiše. Deset statečných v čele s brankářem Drápelou odolalo velkému tlaku soupeře a v poslední minutě utkání se jim dokonce podařilo Krejčím vstřelit třetí  gól.

Nutno říci, že první poločas  byl ze strany píseckých fotbalistů hodně nevýrazný, jako by na hráčích ještě ležel stín týden staré porážky v Mladé Boleslavi (1:3). Ještě že těsně před odchodem do šaten stačil Martin Malý přesnou střelou srovnat vedení hostů na 1:1. 

 „Mytí hlav“  hráčů o přestávce v písecké kabině padlo na úrodnou půdu, trenér Busta udělal  jednu změnu v sestavě a hned to bylo znát. Po čtyřech minutách hry se hlavou prosadil Roman Pivoňka a Písek šel do vedení – 2:1.

Tříbodovou tečku za tímto zápasem udělal v samém závěru lišácky Karel Krejčí a domácí si tak v boji o záchranu připsali na své konto cenné vítězství.

Utkání hodnotili trenéři obou mužstev takto:

Zbyněk Busta, Písek:
„Byla to velká bitva, které však chyběla fotbalová krása. Ale to tak bývá, v tabulce jsme předposlední, takže potřebujeme získávat body jako sůl. Bylo to pro nás strašně těžké a zároveň důležité utkání, které jsme zvládli a hráčům musím poděkovat za jejich výkon hlavně ve druhém poločase, který je stál hodně sil.

Musíme bojovat a fotbal se  třeba časem dostaví. Kluci ho hrát nezapomněli, ale  psychika  dělá hodně. První poločas byl z naší strany hrozný, hráči kazili i triviální nahrávky, takže jsme balon odevzdávali soupeři.  Hosty jsme napadali  strašně vysoko, takže ve druhé půli jsme to trochu stáhli a začali jsme ho napadat již od půlky hřiště. Tím jsme trochu rozbili jejich středovou řadu. Myslím si, že za bojovnost jsme si vítězství zasloužili, ale jak říkám, nebyla to žádná nádhera.“

V samém závěru střetnutí vstřelil Krejčí rozhodující třetí gól. Jak jste si užíval první jarní vítězství?

„Byl jsem hodně nervózní. Jsou to vypjaté zápasy, ale  když mají hezký konec, tak je to pro mě krásné. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, navíc jsme v první půli předvedli hodně špatný výkon, přesto jsem věřil, že můžeme zápas otočit v náš prospěch.  Po přestávce se naše hra změnila, vstřelili jsme dva góly a dopadlo to výborně.“

Zdeněk Hašek, Kunice:

„Za výkon ve druhém poločase vyhrál Písek zaslouženě. My jsme měli v prvním poločase tři gólové šance, skórovali jsme z penalty, poté jsme nastřelili tyč a vzápětí náš hráč z malého vápna přestřelil odkrytou branku.

A poté jsme měli ještě dvě slibné příležitosti, které jsme ale špatně vyřešili. Bohužel těsně před přestávkou jsme dostali zbytečný gól. To byla velká chyba. Utkání rozhodl druhý gól domácích, který vstřelili z rohového kopu.“

Před týdnem jste s Chomutovem nehráli, byla to pro vás výhoda či nevýhoda?

„Určitě to byla nevýhoda. Celou zimu jsme měli nastavený zápasový rytmus, připravovali jsme se na jarní premiéru, ale ta se kvůli špatnému terénu nekonala. A bohužel jsme nesehnali žádného soupeře, se kterým bychom sehráli alespoň přípravné utkání na jeho hřišti.

A to nám hodně chybělo. Ale tím se nechci vymlouvat na tuto prohru v Písku. Pro mě to byl nepochopitelný kolaps týmu ve druhé polovině zápasu.“