Zastupitelstvo města schválilo žádost fotbalového klubu FC Písek o dofinancování projektu, jehož účelem je výstavba umělého osvětlení hlavního hřiště v městském areálu, který slouží primárně sportu.

Písečtí fotbalisté jsou účastníky třetí nejvyšší soutěže a svá domácí utkání hrají v sobotních dopoledních hodinách. Nové osvětlení bude splňovat veškeré požadavky Fotbalové asociace České republiky a umožní pořádat zápasy také v pátek večer. Podle zástupců klubu jde o mnohem atraktivnější termín, který by mohl do ochozů přilákat více fanoušků. „Duely se zajímavými soupeři, kterými budou například B-týmy Sparty či Slavie nebo plzeňské Viktorie, bychom divákům rádi nabídli v příznivějším čase,“ potvrzuje člen výkonného výboru FC Písek Jaroslav Hrdlička.

Z umělého osvětlení budou těžit také mladí fotbalisté. Mládež bude moci hlavní hřiště využívat v měsících, kdy se dříve stmívá, i v pozdějších hodinách než doposud.

Celému systému, který bude osvětlovat trávník pěti sty luxy, budou dominovat čtyři vysoké sloupy v rozích hřiště. Aktuálně se v areálu pracuje na hlubinných základech pro ukotvení stožárů. Dokončení prací na novém umělém osvětlení je odhadováno na září.

Rozšíření

Kromě nového osvětlení se písečtí fotbaloví fanoušci mohou těšit i na atraktivní soupeře. Díky zrušení juniorské ligy budou hrát Fortuna ČFL také rezervy prvoligových klubů.