První půle se mu ale nelíbila. „Nebyli jsme ve hře, Plzeň byla dominantnější na míči, její hráči měli míč častěji ve své moci a byli pohyblivější," vypočítával některé atributy, v nichž jeho svěřenci za svým soupeřem zaostávali.

Také v osobních soubojích měla Viktorka vrch. „To jsme čekali, Plzeň je důrazným fotbalem známá. My v první půli v tomto směru hlavně ve středu hřiště propadali, tam jsme měli velké problémy," uznal.

Po přestávce došlo z domácí strany k výraznému zlepšení. „Oživení i patřičný důraz do hry vnesli střídající hráči, za výkon ve druhém poločase ale musím poděkovat nejen těm klukům, kteří se do hry zapojili po přestávce, ale všem hráčům," vyzdvihl.

„Jsme rádi, že jsme vyrovnali, byť trošku se štěstím," připomněl, že Bálek svou hlavičkou hostujícího brankáře překonal až ve druhé ze tří nastavených minut. „Remíza ale je dle mého soudu spravedlivá, kluci se vydali ze všech sil," pochválil své svěřence za maximální nasazení. „Bylo to pro hodně náročné," zmínil i to, že hráči měli v nohách těžký zápas v Ostravě.

Tradiční „anglický" týden devatenáctka Dynama zvládla se ctí: minulou sobotu uhrála doma cenný bod za remízu 2:2 s druhou Olomoucí, ve středu vyhrála v Ostravě 5:2 a tři dny nato v nastavení uhrála za remízu 1:1 bod s Plzní. „I proto jsem rád, že jsme s Plzní neprohráli, neboť jsme v této sérii měli hodně těžké soupeře a kluci si nezasloužili anglický týden zakončit porážkou."

Bálek: Prostě jsem si tam naběhl a nějak mě to trefilo

Vyrovnávací gól Dynama U19 s Plzní vstřelil katovický odchovanec Lukáš Bálek (17 let).

Jaké to je, vstřelit v nastavení gól a zachránit tak týmu bod?

Je to krásný pocit. Jednoznačně.

Myslíte, že Řezáč svým centrem hledal právě vás?

To nevím, prostě jsem si tam naběhl a nějak mě to trefilo. A jsem za to moc rád.

Byl jste možná nejmenším hráčem na hřišti, moc gólů hlavou asi nedáváte?

To opravdu ne, letos to byl hlavou můj druhý gól. Tím větší radost z něj mám.

A tím spíš, že znamenal alespoň bod, ne? Berete ho?

Plzeň dala gól brzy po začátku utkání a my vyrovnali až v nastavení. Za této situace bod není špatný.

Zaskočila vás Plzeň něčím? Třeba svým důrazem? Většinu osobních soubojů její hráči vyhrávali.

V první půli nás Viktorka jednoznačně přehrávala, my byli příliš pasivní. Ale druhou půli jsme se zlepšili a myslím, že jsme už pak hráli dobrý fotbal. Plzeň ale byla hodně těžký soupeř.

Hráli jste v týdnu už třetí zápas a v žádném z nich jste neprohráli. Těší vás to?

Před týdnem jsme remizovali s Olomoucí, která hraje o titul. Ještě víc si ale ceníme výhry 5:2 v Ostravě, tam to byl z naší strany výrazně dobrý výkon. Teď s Plzní jsme už tak dobře nehráli, bod ale bereme.

Vy jste skóroval i v Ostravě, tam to hlavou nebylo?

To ne, to bylo nohou a dával jsem na 3:1. Nakonec jsme dali Baníku na jeho hřišti pět gólů, to se hned tak každému nepodaří.