Fotbalisté prvoligového Dynama páteční generálku s Regensburgem nezvládli a účastníku III. bundesligy na Střeleckém ostrově podlehli 1:3. Třiatřicetiletý kapitán týmu Ondřej Herzán nijak neskrýval své velké zklamání, nicméně přijít mezi novináře na pozápasové povídání neodmítl.

S výjimkou začátku utkání a kratšího časového úseku za stavu 0:2 byl Regensburg lepší, takže hovořit o tom, že byste prohráli smolně se rozhodně nedá. Takový průběh zápasu jste asi nečekali?

Samozřejmě, že ne. Podle mě to asi byl nejhorší zápas, co jsme v přípravě odehráli.

Čím si to vysvětlujete, vždyť předtím jste v přípravě až tak špatné zápasy nehráli?

Nevím. Sám nevím. Němci hráli líp, my byli všude pozdě, málo jsme běhali. Prostě soupeř byl po všech stránkách lepší. Nemyslím si ale, že by to bylo tím, že Regensburg by byl o tolik kvalitnější než my, jenže my jsme dneska nedokázali podat náš standardní výkon. Hráli jsme hodně pod čarou.

Přitom podobně jako proti Brnu a minule v Písku se Slavií i teď jste měli hodně dobrý vstup do utkání a možná, kdybyste dali první gól, hrálo by se vám líp.

To zřejmě ano, první gól na začátku vždycky pomůže. Asi bychom se zklidnili a hrálo by se nám líp. Jenže nemůžeme spoléhat na to, že pokaždé dáme první gól.

Vy jste za stavu 0:2 hlavičkoval do tyče. Kdyby to byl gól, třeba byste se zvedli.

To byla škoda, měl to být gól. A možná, kdyby to gól byl, že bychom se dostali zpátky do zápasu. Jenže jsme ten kontaktní gól nedali a pak naopak i soupeř mohl vstřelit další branky.

Myslíte si, že mohlo hrát nějakou roli, že jste se právě proto, že liga už je za dveřmi, třeba podvědomě šetřili?

Řekl bych, že ne. Pro Němce to taky byla generálka. To bylo pro oba stejné. Šetřit se nejde, to nemá cenu. To se může otočit spíš proti vám.

Ani podcenění tam z vaší strany nebylo? Přece jen, hráli jste proti týmu ze třetí ligy…

To si nemyslím. Určitě ne. My věděli, že hrajeme proti profíkům, že to nejsou žádní amatéři. Do třetí německé ligy teď v létě šel pomalu nejlepší střelec české ligy, ta kvalita v Německu prostě je. Že bychom soupeře podcenili, si tudíž rozhodně nemyslím.

V Písku jste dostali tři góly také od Slavie, tam jste si ale prohrát 0:3 nezasloužili. Teď jste však klidně mohli jít ze hřiště s ještě větší nadílkou…

Jistě, o tom jsem ale mluvil, že oni nás ve všem jednoznačně přehráli.

Na to, že Regensburg hraje třetí ligu, má opravdu hodně velkou sílu, hodně velkou kvalitu. Je vidět, že v současnosti je německý fotbal hodně nahoře.

Určitě, ta kvalita v Německu je. Ale jak už jsem řekl, já si přesto nemyslím, že by Regensburg měl o tolik kvalitnější mužstvo než my. Jsem přesvědčem, že rozdíl ve hře obou mužstev byl zapříčiněn tím, že my jsme podali mimořádně špatný výkon.

My v Budějovicích jsme už zažili hodně špatné předligové generálky, ale v lize to až tak zlé nebylo. Věříte, že i teď by mohlo platit, že po špatné generálce často přichází dobrá premiéra?

Musíme tomu věřit. Hlavně ale musíme sklopit hlavy a makat, ve všem přidat. Jiná cesta prostě není.

Je vidět, že vás všechny ta porážka hodně sebrala, stihnete se během týdne do zápasu s Libercem dát dohromady?

Možná, že je lepší dostat tu facku teď než potom první kolo v lize od Liberce. Musíme si ale z tohoto zápasu vzít poučení a ve všech směrech výrazně přidat.

Nové dresy vám tudíž štěstí nepřinesly…

To je pravda, třeba nám ale přinesou štěstí teď v neděli proti Liberci.

V úterý by se mělo hrát tréninkově s Roudným

Po nevydařené páteční předligové generálce si fotbalisté Dynama narychlo dojednali na Střelecký ostrov na úterní večer ryze tréninkový zápas s divizní Malší Roudné. Nedojde-li vzhledem k počasí ke změně, mělo by se hrát od 18 hodin.

Devatenáctka Dynama, která o víkendu zdolala v přípravě muže Třeboně 4:1 (Vaněk 2, Tesař, Pasecký), hraje v úterý s dorostem Motorletu (10 Složiště).

Juniorka vyhrála turnaj v Soběslavi

O pohár města Soběslavi: Soběslav – J. Hradec 0:0, pen. 5:4, Dynamo ČB jun. – Táborsko B 2:0 (1:0), Chmelo 2, o 3. místo: Táborsko B – J. Hradec 1:0 (1:0), Chotovinský, finále: Dynamo ČB jun. – Soběslav 1:0 (0:0), rozhodující gól dal nevídanou dělovkou zdálky Jakub Held, nejlepší hráči jednotlivých týmů: Jindřich Kadula (Dynamo), Martin Kuník (Soběslav), Vojtěch Bouška (Táborsko), Jiří Novotný (J. Hradec), ceny předával soběslavský starosta Jindřich Bláha, řídili Šimšík, Tesař, Ondřej, Herzog.

O Machovce má zájem pražská Slavia

Dle fanouškovského webu pražské Slavie má do Edenu z Dynama namířeno levonohý bek Jaroslav Machovec. Jak Deníku včera potvrdil sportovní manažer Dynama Martin Vozábal, jen o spekulace nejde. „Slavia se o Machovce zajímá už delší dobu a v posledních dnech jednání z její strany nabralo na intenzitě. Nic dojednaného v tuto chvíli však není," uvedl Vozábal a zdůraznil, že pokud by Machovec měl skutečně odejít, muselo by se tak stát jen za výrazně výhodných podmínek pro Dynamo. „A to ať už po finanční stránce, anebo po stránce hráčské náhrady," dodal sportovní manažer českobudějovického klubu s tím, že by v žádném případě nešlo o výměnu jeden hráč za jednoho, nýbrž v poměru jeden ku dvěma či ku třem.

Zemřel Karel Čapek

Smutná zpráva přišla na Střelecký ostrov ze Švýcarska, kde ve věku 89 let zemřel dlouholetý brankář Dynama Karel Čapek, jenž se jako první z hráčů tehdejšího SK ČB v roce 1948 dostal do národního mužstva. Před pěti lety byl při utkání I. ligy se Slavií uveden do klubové Síně slávy. Prohru Dynama 0:1 tehdy pro Deník označil za nespravedlivou. „Dynamo mělo plno šancí a tři body si zasloužilo rozhodně víc než Slavia," řekl. Českobudějovický fotbal v Karlu Čapkovi ztrácí velkou osobnost.