Vizitka Vlasty VláškaExterním členem redakce sportu České televize (ČT):
srpen 2002 – 31. 12. 2005
Zaměstnán v redakci sportu ČT: od 1. ledna 2006
Redakční zařazení:
redaktor, reportér (především fotbal)

Předtím jej diváci často vídali jako reportéra či moderátora pořadů ve studiu. „Do studia se přesunul Pavel Čapek a jako komentátoři působíme společně s Mírou Bosákem, což je velmi kvalitní komentátor," uvádí Vlastimil Vlášek.

Popisování přímých přenosů vnímá jako posun. „Těžko se to hodnotí, ale z profesního pohledu je určitě komentování výše. Ve studiu jde o jinou práci. Člověk je tam vidět, u komentování diváci kolikrát ani nevědí, čí hlas poslouchají," říká Vlastimil Vlášek.

Hraje za Kluky

Fotbal aktivně také hraje. Na hřiště v rodných Klukách to má kousek, když přijede 
z Prahy, kde momentálně žije. Rodiče bydlí v domku hned vedle stadionu.

Vlastimil Vlášek se v současné době rozhoduje, jak se svojí hráčskou kariérou naložit. „Vše odpovídá časovým možnostem. Na jaře jsem hodně zápasů vynechal a když člověk přijede jen jednou za čas, s formou je to pak horší," poukazuje.

Svůj běh na novinářské dráze odstartoval v redakci Píseckého deníku. V našem listu působil dvoje prázdniny. „Tehdy jsem chodil na gymnázium. V redakci jsem mohl psát nejen o sportu, ale i jiných tématech, což pro mě byla výborná zkušenost," vzpomíná Vlastimil Vlášek.

Vysněné povolání

K novinářskému řemeslu vždy tíhnul. Už od střední školy věděl, že by se mu chtěl věnovat. Působením v České televizi si navíc splnil své sny. „Její sportovní redakce má výborné renomé a dá se říci, že u nás asi není jiná instituce, kam by se člověk mohl posunout výše," přemítá.

Sny si splnil

Navíc si už splnil řadu vytyčených met. Komentoval na mistrovství světa, zápasy Ligy mistrů či Evropské ligy. „Dá se říci, že ve třiatřiceti jsem si vše skutečně splnil. Proto si za další cíle dávám hlavně neustrnout a dále se zlepšovat," říká Vlastimil Vlášek.

Podle svých slov by rád zapracoval na své větší improvizaci během přenosů a slovní zásobě.