Oba v Kestřanech nejsou žádnými nováčky. Jaroslav Zeman místní tým už vedl před zhruba čtyřmi až pěti lety. Naposledy působil u mládeže na Hradišti, kde po minulé sezoně skončil. Václav Reichl, předseda Kestřan, ho okamžitě oslovil. „Na nabídku kývl," popisuje Václav Reichl.

Trenéři se znají

Petr Pankrác v Kestřanech už působí dlouhé roky. „Společně s Jaroslavem Zemanem se navíc také dobře znají. Už spolu v minulosti dělali," poodkrývá Václav Reichl.

Kromě realizačního týmu změn dozná také hráčský kádr. Tým po konci hostování opustili David Čejka a Petr Hoštička. Vyšší soutěž si chce vyzkoušet Daniel König a budoucnost Martina Pekárka je zatím nejistá.

Mají už posily

Kestřany se proto musely poohlédnout po posilách. A jejich rozhlížení už má i hmatatelné výsledky. Z Hradiště se vrátili bratři Marek a Petr Valachovi. Na hostování přichází Radek Uhlík, který je hráčem Putimi, ale naposledy působil v Protivíně.

Po ročním přerušení činnosti se k fotbalu vrací Michal Pavlíček a novou tváří se stane Tomáš Červený z Plzeňska, který se na Písecko přistěhoval. „Další posily máme ještě v jednání," prozrazuje Václav Reichl.

Předseda klubu by nerad znovu zažil loňský nevydařený podzim, který výrazně ovlivnil zbytek sezony.
Kestřany bojovaly o záchranu, kterou nakonec dokázaly uhájit. „Jarní část hodnotím kladně, v jarní tabulce jsme byli na druhém místě 
a i hra byla na velmi dobré úrovni," pochvaluje si předseda klubu.

Lídrem Pekárek

Za předváděné výkony by rád vyzdvihl Martina Pekárka. „Pro mladé hráče byl příkladem jako hráč, tak i jako trenér. Dobře hrál v záloze také Dan König a tým podržel brankář Pavel Drahoš," říká Václav Reichl.
Příští sezonu by se Kestřany rády pohybovaly uprostřed tabulky.