Karviná patří k aspirantům na postup, nicméně pět gólů je silná káva. Co se to přihodilo?

To nevím, k tomu nemám slov, prostě to byla tragédie.

Trenér si stýskal, že než jste se stihli po příchodu na hřiště rozkoukat, prohrávali jste 0:3…

Karviná dala dva rychlé góly, to nás zřejmě trošku srazilo, jenže my se přece nemůžeme tak položit. Jenže to se právě stalo a už to pak stálo za starou bačkoru.

Vy jste po dvou prvních kolech byl nějakou dobu zraněn, poslední dva zápasy už jste ale hrál – jenže právě v těch dvou zápasech jste i za vaší účasti na hřišti dostali osm gólů. Přestože jste nehrál přímo v obranné formaci, berete vinu i na sebe?

Myslím si, že zápas v Sokolově herně ještě tak hrozný z mé strany nebyl. Ale v Karviné už to hrozné bylo a já vůbec nevěděl, která bije.

Karviná hrála tak dobře?

Je nakoply hlavně ty dva rychlé góly. Pak si dovolili i věci, které by si jinak netroufli. V tísni si klidně vyklepali balon a v pohodě nás přehrávali. My se připravovali na nějaké věci, ale vůbec se nám je nedařilo dodržovat.

Po návratu jste prý měli pohovor s vedením. Bylo to ostré?

Pan Vozábal si nám řekl své a rozhodně nás nechválil… Zřejmě z té ostudy ještě budou nějaké důsledky vyvozeny, ale nechtěl bych to ventilovat. Vedení klubu se ale nedivím, protože prohrát se může, nicméně musí se na hřišti nechat všechno. Nemůže se prohrát takovýmto způsobem.

V pátek hrajete doma s Ústím a nejlíp by jistě bylo fanouškům se omluvit výhrou, ne?

Co se stalo, se stalo, na to musíme zapomenout a proti Ústí na hřišti nechat všechno. Hráli jsme dva zápasy za sebou venku, navíc s těžkými soupeři. Je dobře, že po dlouhé době zase hrajeme doma a musíme to odmakat a odjezdit. Udělat všechno pro to, abychom začali vítězit a pomalu se drápali nahoru.

Přichází Tomáš Hájovský

Posila do obrany „Last Minute", jak o ní ve středečním rozhovoru pro Deník jižní Čechy mluvil trenér Dynama František Cipro, byla odtajněna. „Na hostování do konce sezony s následnou opcí přichází z Příbrami zkušený stoper Tomáš Hájovský," na klubovém webu oznámilo vedení Dynama.

Dvaatřicetiletý stoper už s týmem v úterý trénoval a Deníku potvrdil, že jeho příchod byl dohodnut skutečně na poslední chvíli. „Ještě před týdnem jsem hrál ligu proti Plzni, ale v pondělí po zápase mi bylo sděleno, že si mohu hledat angažmá. Tak jsem si ho našel a jsem tu," usmíval se Tomáš Hájovský (více v rozhovoru s ním, který Deník přineseme v pátek).

S fotbalem téměř dvoumetrový Hájovský začínal na Slovensku, od roku 2003 je s výjimkou ročního angažmá ve skotském Raith Rovers v Česku a vedle Poštorné, Sokolova a Hradce Králové si jako mladý kluk zahrál i II. ligu v Prachaticích a tři roky působil také v Plzni, kde se podílel i na zisku titulu mistra ligy.

Debut v dresu Dynama by si měl odbýt už v pátek proti Ústí (18.00 Střelecký ostrov).