Zápas hodnotili trenéři obou mužstev takto:

Stanislav Purkart, Domažlice:

„Myslím si, že utkání bylo, i díky terénu, bojovné. V prvním poločase jsme nehráli dobře, domácí nás předčili v agresivitě a větší chuti po vítězství. A zaslouženě šli do vedení, i když my jsme měli hru pod kontrolou. Upozorňovali jsme hráče na nebezpečí od Jana Zušťáka, přesto nám tento hráč vstřelil gól. Pro mě je to nepochopitelné, že ho naši hráči nedokázali uhlídat.

O přestávce jsem hráčům řekl, že ve druhé půli musíme přidat na důrazu a více se tlačit  do soupeřovy šestnáctky. Poté jsme vyrovnali na 1:1, soupeř znervózněl a my jsme ještě v závěru střetnutí dali vítězný gól. Já bych toto vítězství označil za šťastné, utkání by více slušela remíza. Jenomže chyba domácího brankáře při druhém gólu nás pasovala do role vítěze."

Všichni domácí jsou přesvědčeni o tom, že váš vyrovnávací gól padl z jasného ofsajdu. Jak jste viděl celou situaci?

„Zahrávali jsme trestný kop, několik hráčů odskočilo ze zdi, jestli tam k nějakému ofsajdovému postavení došlo, tak už to muselo být v momentě, kdy náš hráč přihrával, protože ten druhý nabíhal zezadu. Nevím, nemohu se k tomu vyjádřit, protože jsem spíše sledoval míč. Více budeme vědět, až shlédneme záznam z utkání."

Jaroslav Kostka, Písek:

„Budu stručný. Hráli jsme doma, takže jsme chtěli získat tři body, bohužel nemáme ani jeden. První poločas jsme zaslouženě vyhráli 1:0. A kdybychom hned v úvodní minutě druhé půle proměnili Zušťákem velkou šanci, mohli jsme vést 2:0 a určitě bychom hráli klidněji a zápas pak dovedli do vítězného konce.

Bohužel pak jsme dvakrát lacino inkasovali a z výhry se radoval soupeř. Jsem ze zápasu velice smutný. K prvnímu gólu hostí se nebudu vyjadřovat, stejně jako kolega budu vědět víc, až uvidím video."

Nemělo přijít střídání hráčů o něco dříve, vždyť poslat Krejčího na hřiště v 90. minutě spíše nahrávalo soupeři než domácímu týmu, ne?

„Ono to k tomu svádělo, vyměnit mladé a méně zkušené hráče, na druhou stranu jsme potřebovali mít na hřišti defenzivní fotbalisty. Za stavu 1:1 jsme měli na dosah alespoň bod a stále jsem věřil, že se můžeme střelecky prosadit a dáme vítězný gól. Ten dal bohužel soupeř. Hráli jsme, hlavně vzadu, velice složitě.

V utkání s Českou Lípou jsme od 60. minuty hráli jednoduše a podobně tomu bylo i minulý týden při  utkání v Zápech. A dneska s Domažlicemi vedeme po prvním poločase o gól a ve druhé polovině jsme opět začali hrát složitě. A to se pak góly střílí velice těžko."

Přesvědčili vás svým výkonem hráči z Příbrami?

„Čekal jsem od nich lepší výkon. V příštích zápasech zřejmě budeme dávat více příležitostí píseckým hráčům. Jestli máme prohrát 1:2 nebo 1:3, tak ať je to s našimi hráči."

Jan Zušťák, kapitán FC Písek:

„Z mého pohledu to byl jasný ofsajd, asistentka rozhodčí ho vůbec nevěděla, co mávala. Ale to nás neomlouvá, měli jsme zápas vyhrát. První i druhý gól jsme si svým způsobem dali sami. Domažlice vyhrály zaslouženě. Měli jsme dát gól na 2:0 nebo i další, a bylo by rozhodnuto. Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém zvítězili hosté.

Co se týká našeho výkonu, k němu je složité něco říkat. Spoléhat se na to, že Zušťák bude rozhodovat zápasy, je těžké. Mnozí naši hráči předvedli zbabělý výkon, zbytečně se zatáhli dozadu, nechali hrát soupeře a já často zůstával ve předu docela sám. Za stavu 1:0 se takto zápas nedohrává. Určitě si to v kabině  vyříkáme. Myslím si, že naše góly by se měly rozdělit na víc hráčů, to znamená, víc chodit do koncovky a ne zbaběle stát na vlastní polovině hřiště. O druhý gól jsme si sami koledovali."

Za protesty po vstřelení vyrovnávacího gólu jste od rozhodčího dostal žlutou kartu…

„Byly tam velké emoce. Také jsem zvědavý na video, jak vlastně celá akce vypadala. Ten trestný kop vůbec neměl být, měli jsme hru přerušit už někde na půlce. Basarabovi tam soupeř utekl a hned bylo zle.

Bohužel i brankář Satrapa se podepsal na inkasovaných gólech. Jsou to mladí hráči, jeden zápas vyniknou, druhý zápas takhle zazdí, bohužel. Ale jak už jsem řekl, utkání jsme si prohráli sami."