Fotbalové kluby z Písecka mají své zastoupení v soutěžích od ČFL až po okresní soutěž. Na každém stupni jsou vidět v tabulkách kanonýrů právě hráči z Písecka.

Nejsilnější konkurence je samozřejmě v ČFL. Navíc se Písku příliš výsledkově nedaří. Přesto však patří mezi nejlepší kanonýry soutěže Marek Kalousek, který nastřílel již sedm branek (celý tým jich má na kontě 17). Na čele tabulky je s deseti brankami (pět jich dal právě Písku) přeštický Černý.

Také v krajském přeboru má Písecko zastoupení mezi nejlepšími. O třetí místo v tabulce střelců se dělí s devíti brankami protivínský Adam Petr a milevský Daniel Petřík. Oba ztrácejí na úplné čelo střelecké tabulky pouhé dva góly.

Kanonýr Lomu Michal Mišiak přebírá od předsedy OFS V. Zábranského cenu za vítězství v okresním poháru.
Chceme obhájit vítězství v poháru, říká kanonýr Lomu Michal Mišiak

Nejlepším střelcem A skupiny I.A třídy je mirovický Matěj Štochl. Ten dal o víkendu opět dvě branky a má jich na kontě deset. Díky němu se Mirovičtí stále drží mezi největšími aspiranty na postup do krajského přeboru. Ve vedlejší skupině B má taktéž deset branek na kontě bernartický Adam Rakovan. Jeho tým dokonce tuto supinu vede. Sám střelec ztrácí na prvního v pořadí dvě branky.

Kanonýři z Písecka opanovali tabulku střelců C skupiny I.B třídy. Zde má také Písecko zastoupení osmi kluby. Branky jsou však rozprostřeny mezi více hráčů, a tak na vedení ve střelecké tabulce stačí Antonínu Dubskému z Čimelic osm branek. Po sedmi pak mají Martin Tupý ze Sepekova a Tomáš Zeman z Podolí.

Tabulce střelců v okresním přeboru vládne s jedenácti zásahy Tomáš Rybár z béčka Hradiště. O dvě branky méně nastřílel Filip Šťastný z Čížové a osm pak jeho klubový kolega Radek Šitner, stejně jako Lukáš Štumpfal z Albrechtic.

Stašský kanonýr Miroslav Rypl.
Stašské fotbalisty táhne zpět do I.B třídy lyžař klasik Miroslav Rypl

V okresní soutěži překvapivě až tolik branek, jak by se čekalo, nepadá. Tabulku střelců vedou svorně s osmi zásahy Michal Sleza (Čížová B), Ondřej Vlk (Sepekov B) a Jiří Šimeček (Kostelec). O gól méně má další kanonýr z Kostelce Hannachi Bassem a šest zásahů pak František Chalupecký z Krče. Bez zajímavosti určitě není, že mezi pětigólovými střelci je albrechtický L. Štumpfal, který boduje i o soutěž výše.

Zdroj: Deník