Po posledním přípravném střetnutí s rezervou Sparty (6:0) odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy 25letý Michal Bárta, jenž naposled chytal I. ligu za Baník.

Dlouho se zdálo, že moc práce mít nebudete…

To je pravda, v první půli jsem musel chytat vlastně jen jednu střelu, a to už asi v páté minutě. Byla ale dost nebezpečná, těsně přede mnou to totiž skočilo. Naštěstí jsem míč vyrazil. Hned na první střele jsem se chytil, to je pro gólmana vždy důležité. Pak jsem skoro celý zápas hrál už prakticky jen nohama, a to pokud možno poctivě, někdy je to zrádné.

Úplně na konci jste si ale zachytal dost, krátce po sobě jste vychytal dvě tři tutovky soupeře.

Já si dával právě na závěr zápasu pozor, protože jsem věděl, že kluci tady párkrát měli na konci zápasů problémy. Taky trenér nás upozorňoval, že posledních deset minut tady bývá kritických. Tentokrát jsme to naštěstí zvládli a dohráli to s nulou.

Nicméně právě v závěru zápasu jste se vy osobně hodně zapotil. Ale odstoupil zraněný Lengyel a dohrávali jste jen v deseti. Že by si vás trenéři chtěli prověřit?

Možná ano. Jsem tu na zkoušku a třeba trenér chtěl zjistit, co ve mně je…

Berete to jako určitou výzvu?

Určitě. Proto jsem sem přijel. Budějovice určitě budou hrát o postup, budou chtít postoupit za každou cenu. To mě láká.

Že Budějovice hrají jen druhou ligu vám nevadí?

Naopak, právě hrát o postup bych si tady chtěl zkusit.

Vybavujete si nějaký zápas proti Budějovicím?

Jistě, loni na jaře v Ostravě jsme hned v prvním kole měli Budějovice a uhráli jsme doma cennou remízu 0:0. Možná, že právě ten bod nám pomohl k záchraně.

Jak své šance zůstat v Dynamu vy sám vidíte?

V sobotu hrajeme doma proti Karlovým Varům. Já bych měl nejmíň jednu půli ještě chytat, pak se prý trenér rozhodne.

A kdyby nabídka z Budějovic padla, bral byste ji?