FK KOLÍN – FC PÍSEK 1:1 (1:0)

Písečtí příjemně překvapili nejen výsledkově, ale i herně. Do utkání vstoupili hosté opatrně a snažili se vzdorovat výbornému týmu domácích kvalitní defenzivou a nebezpečnými protiútoky, ale tato taktika jim vycházela v prvním poločase jen částečně.

Domácí výborně a rychle kombinovali a Jihočeši  odolávali jejich tlaku jen s obtížemi. Ani v útoku se hosté zásluhou řady nepřesností a malého důrazu nemohli prosadit.

Navíc ve 24. min. nezachytili hosté rychlý útok kolínských hráčů a ti po hezké kombinaci zakončovali Štočkem do prázdné branky –  1:0.

Do konce prvního poločasu už se lepší domácí neprosadili, a tak skóre zůstalo stejné. V začátku druhého poločasu se zdálo, že domácí budou pokračovat v náporu, ale hosté brzy překvapivě převzali iniciativu, hráli velmi dobře kombinačně a ve velkém vedru byli živější a mnohem iniciativnější, než zaskočený tým Kolína.

Celou druhou půli  písečtí fotbalisté diktovali tempo hry a vytvořili si mnohem více brankových příležitostí než domácí v prvním poločase.  Za zmínku stojí příležitosti Nohýnka, Chytrého, Malého a Šimonovského, ale gól       z nich nepadl.

Nakonec se ujala až hlavička Zušťáka v 76. minutě  po rohu Malého. Do konce zápasu se hrálo prakticky jen před brankou domácích, ale šance se hostům nepodařilo brankově zakončit.

Písečtí  díky svému výkonu ve druhém poločase zanechali v Kolíně velmi dobrý dojem a vysloužili si pochvalu od domácích funkcionářů, trenérů i diváků.

Branky: 24. Štoček – 76. Zušťák. Bez karet, rozhodčí Koval – Tereba, Fišer.

Sestava Písku: Vršecký – Held, Pivoňka, Šlehofer, Kubiš – Mašát, Nohýnek – Rosůlek (75. Chytrý), Polodna (69. Malý), Šimonovský – Zušťák (87. Basaraba). Trenér Alexandr Fečo.

JAROSLAV HRDLIČKA