VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Grossmann: Chceme v Písku vychovávat vlastní odchovance

Písek – Fotbaloví dorostenci  FC Písek kategorie U19 si v loňském ročníku dali laťku hodně vysoko.

11.7.2012
SDÍLEJ:

Na snímku je Rostislav Grossmann, trenér fotbalových dorostenců FC Písek kategorie U19.Foto: Archiv R. Grossmanna

Jako nováček se dokonce stali podzimním vicemistrem, po jarních odvetách  nakonec obsadili pěkné osmé místo. Řada hráčů z dorosteneckého týmu se začíná uplatňovat i v seniorské kategorii, třeba útočník Voráček odešel do pražské Slavie a gólman Satrapa právě ukončil své testování v Ústí nad Labem, týmu, který letos vyhrál 2. celostátní ligu.

Také letos se snažili dorostenci svými výkony a výsledky navázat na předešlé úspěchy. Jak se jim to nakonec podařilo, na to jsme se zeptali trenéra mužstva Rostislava Grossmanna.

Start do nového ročníku byl ze strany týmu poněkud rozpačitý, proč?

Ano, skutečně  jsme nezachytili začátek soutěže. Měli jsme poměrně těžký los. Navíc si musíme uvědomit, že jsme v létě museli přebudovat celý tým. Základ mužstva tvořili hráči ročníku 1994, z kádru zbyli prakticky jen Klíma, Motejzík a Čadek.

Nehráli jsme špatný fotbal, ale nebodovali jsme a tým složený z řady velmi mladých fotbalistů některé zápasy nezvládal, a to spíše po psychické stránce.

Nedělali jsme z toho tragédii a nadále klukům věřili, ale potřebovali jsme nějaký impulz –  někde překvapit, prostě udělat výsledek. Již utkání v Plzni na Doubravce naznačilo, že jdeme nahoru a začínají nám některé věci fungovat.

Vstup do jarních odvet také nebyl špatný, že?

Hned v prvním kole jsme po velmi dobrém výkonu porazili MAS Táborsko. Po celé jaro jsme ale podávali nevyrovnané výkony, sestava se často měnila z důvodu zranění  hráčů, do toho přišly také maturity, přijímačky na vysoké školy a tím i následné výpadky v tréninku.

Také kádr se začal již v průběhu jara podstatně měnit, posunuli jsme hráče ročníku 1993 do mužů a začali zkoušet některé hráče z týmu U17. Po zranění gólmana Marušky nám musel přijít pomoci i Jakub Formánek z U16.

Některé prohry ale zaváněly debaklem, proč?

Pravda je, že jsme některá utkání nezvládli. Bylo to v Sokolově, na Dukle, na Spartě, ale také doma s Roudnicí. Přestože výsledek byl vždy jednoznačný ve prospěch soupeře, herně byla většina utkání prakticky vyrovnaná.

Pouze na Spartě jsme byli po první půli skutečně „na ručník", dostávali jsme velmi  laciné branky, které jsme vlastními chybami soupeři prakticky darovali. Mě osobně nejvíc na jaře nadzvedla a dlouho mrzela porážka v Berouně, kde jsme zcela lajdácky body velmi slabému soupeři přímo odevzdali.

Zjednodušeně řečeno, v činnostech, které rozhodují o výsledku zápasu, což je zejména v šestnáctce před oběma brankami, jsme byli v některých utkáních horší než náš soupeř. Těch divokých výsledků byla v dorostenecké lize celá řada, a to i dvouciferných, svědčí to pouze o velkých rozdílech v kvalitě jednotlivých týmů.

Znamená to, že na některé týmy jste prostě neměli?

Musíme si uvědomit, v jaké fotbalové „společnosti" se pohybujeme. Hrajeme s některými mužstvy, která mají své „A"  týmy dospělých v Gambrinus lize, a od toho se odvíjí celá strategie klubu. To znamená od výběru talentů až po tréninkový program.

Pak jsou kluby, fungující na podobné bázi, jako my. To znamená, že vychovávají vlastní hráče nebo tým doplňují přespolními hráči z blízkého okolí, případně talentovanými kluky z jiných klubů, kteří v Písku studují.

Chceme se dlouhodobě pohybovat ve slušném středu tabulky ve všech dorosteneckých kategoriích, ne pouze u týmu U19. A to vyžaduje spoustu práce pro všechny trenéry mládeže.

Zaujali vás někteří hráči v týmech soupeřů?

V ligové soutěži nastupuje řada talentovaných hráčů, kteří se chtějí fotbalem živit, a na jejich hře i celkovému přístupu k fotbalu je to vidět. Hrají zde  hráči z mládežnických reprezentací  U17 až U19, kteří jsou již v hledáčku agentů a manažerů evropských velkoklubů.

Pro zajímavost příbramský hráč Mašek byl vyhlášen talentem ČR v anketě Fotbalista roku 2011. Byl na zkoušce v Chelsea a dnes již hraje v německém SV Hamburk. V těchto klubech je mládeži věnována velká pozornost. Třeba hrajete na Spartě, zápas sleduje trenér Martin Frýdek a manažer Kára, na Dukle nechybí Günter Bittengel a manažer Šrámek.


Kteří hráči vás svými výkony uspokojili a naopak zklamali?

Na jaře jsme velký důraz kladli na kolektivní pojetí hry a na týmového ducha, jinak to prostě nejde. Z jednotlivců musím vyzdvihnout hráče, kteří si udrželi stabilní výkonnost, a to zejména brankáře Marušku, kapitána mužstva Motejzíka a talentovaného Pohnána.

Velmi dobré zápasy sehráli také Klíma, Markvart a Čadek, výkonnostní posun ukázali v průběhu sezony zejména Káňa, Motyka, Kůra, Řehoř a Adam Rakovan, stejně jako mladíci z U17 Filip Rakovan a Vojta Zeman. Samozřejmě, že u všech hráčů je co zlepšovat, mají celou řadu nedostatků, ale nikdo vyloženě nepropadl a nezklamal.

Takže jste byl s uplynulou sezonou spokojen?

Ano, jsem vcelku spokojen. I když se celá řada věcí nepovedla podle našich představ, pozitiva  převažují. Konečné dvanácté místo v tabulce se ziskem třiceti  bodů odpovídá možnostem týmu. 

Jako důležitější  však vidíme fakt, že se nám podařilo již v průběhu jarní části předat do dospělé kategorie další hráče a ti již své možnosti naznačili. A toto je převážně úkolem naší kategorie, vychovávat hráče a dobře je připravit pro mužský fotbal.

Je pouze na nich, jak s nabízenou šancí naloží. Skutečnost, že v Písku dostávají šanci mladí hráči,  je dobré pro ně samotné a motivující pro ty, kteří to myslí s fotbalem vážně.

Velká spokojenost byla z mé strany také s činností celého realizačního týmu –  asistent Vlasta Klusoň, vedoucí týmu Láďa Čadek, hlavní pořadatel Karel Laur nebo kustod Stanislav Rejlek jsou všichni chlapi na svých místech a patří jim za celou sezonu velké poděkování.

Jaké máte další plány a co příprava týmu na další ročník?

Hráči si v přechodném období odpočinou, zregenerují se fyzicky i psychicky. Znovu se sejdeme v pondělí 16. července. Ještě předtím však všichni musí splnit týdenní individuální tréninkový plán. Pak už nás znovu čeká obrovský kus práce, který je rozdělen do pěti týdnů přípravy.

Hned v sobotu 21. července sehrajeme kvalitně obsazený 3. ročník Prácheňského poháru a nadále budeme pravidelně čtyřikrát týdně trénovat. Máme v plánu i krátké herní soustředění v domácím areálu s dvoufázovým tréninkem.

Sehrajeme sedm přípravných zápasů, a to převážně s týmy dospělých. Kádr musíme samozřejmě opět doplnit, řada hráčů přijde z kategorie U17. Některé cizí hráče jsme již oslovili, o dalších se jedná, konkurence bude určitě dobrá.

Ligový los nám vůbec nebyl milosrdný, začínáme 18. srpna doma s Baníkem Most. Jedna věc je úvodní los soutěže, druhá je náš dlouhodobý cíl a sportovní vize.

Naším cílem je pracovat tak, abychom byli o několik  příček v ligové tabulce úspěšnější než v uplynulém ročníku. Navíc chceme připravovat další šikovné hráče pro kategorii mužů.

Proslýchá se, že při obsazování postu nového trenéra třetiligového áčka se skloňovalo také vaše jméno. Je to pravda?

Po ukončení činnosti Zbyňka Busty u A-týmu řešilo vedení klubu, zda oslovit nového trenéra z jiného klubu nebo dát  šanci někomu z místních trenérů. Výkonný výbor se po zvážení některých variant nakonec rozhodl pro písecké trenéry, a to Jardu Kostku a Honzu Zušťáka.

Nemám s touto nominací žádný problém a přeji oběma i celému týmu úspěšný ročník v České fotbalové lize. Já zůstávám u staršího dorostu U19, a navíc jsme se dohodli s předsedou klubu Leošem Gornickým na spolupráci u družstva přípravek kategorie U9.

Co říkáte na propojení a spolupráci FC Písek s ligovým klubem 1. FK Příbram?

Je to velmi dobrý krok. Musí se ale v každém případě nastavit hned od začátku jasná pravidla. Na příkladu Strakonic je jasně vidět, jak taková farma nemá vypadat. Není tam ani jeden místní hráč, všechny vedení klubu prodalo nebo oni sami odešli hrát jinam.

Klub je jednoznačně závislý  na hráčích českobudějovického Dynama, navíc zde působí trenér z Českých Budějovic. A pro koho se pak fotbal hraje, když na „atraktivní" zápasy Strakonic o postup do třetí ligy chodilo šedesát diváků? Tudy cesta opravdu nevede a je to poučení pro další kluby.

Pokud se ale bude FC Písek nadále držet své koncepce výchovy vlastních hráčů a v áčku budou nastupovat dva až tři  fotbalisté ligového kádru Příbrami, budou herně přínosem a v Písku absolvují svoji zápasovou praxi.

V tom nevidím problém, ba naopak. A proč by některý talentovaný fotbalista z Písku nemohl zkusit své štěstí právě v Příbrami, která mladým hráčům dává hodně prostoru?

Autor: František Bořánek

11.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 25 000 Kč Účetní všeobecní SAMOSTATNÝ/Á UČETNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - kompletní vedení podvojného účetnictví , - účtování vydaných a přijatých faktur, - zodpovědnost za kontrolu systému schvalování faktur (zajištění schvalování), - kontrolní hlášení a přiznání k DPH, včetně souhrnného hlášení a kontrolního výkazu, dále DPPO a ostatních daní dle potřeb společnosti, - příprava podkladů pro audit společnosti, - provádění inventur, - evidence pracovních smluv a personální agendy, - administrativa dotací EU, , Požadujeme:, - min. SŠ vzdělání - ekonomika, účetnictví (VŠ výhodou), - výhodou je praxe ve finančním účetnictví na obdobné pozici, - zkušenosti s nesením přímé a plné zodpovědnosti za účetní agendu, - znalost českých účetních standardů, zkušenost se zpracováváním DPH a se zodpovědností za vedení kompletní účetní agendy firmy (včetně závěrek), - oceníme základní znalost anglického jazyka, - uživatelskou znalost práce na PC včetně Excelu, - velmi dobré komunikační dovednosti, - spolehlivost a schopnost řešit problémy samostatně, - pečlivost, zodpovědnost, - mzda od 25 000,-Kč, Nabízíme:, - zázemí stabilní české firmy, - samostatnou a různorodou práci, - motivující mzdové ohodnocení (bonusy/prémie), - sleva na firemní výrobky, - přátelské a otevřené prostředí, - stravenky, - vzdělávací kurzy, školení, - zdravotní volno / sickday, - firemní akce. Pracoviště: Jiri models a.s., Vladislavova, č.p. 250, 397 01 Písek 1. Informace: Michaela Nováková, +420 380 425 603. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: CIZ, Požadujeme: , - zdravotní způsobilost (dle kategorizace prací se jedná o druhou kategorii = práce v hlučném a prašném prostředí). , - bezúhonnost, manuální zručnost, Práce ve směnném provozu 7,5 hod. denně ve 3 směnném provozu., Možnost práce i ve 4 směnném provozu., Nabízíme: dotované stravování., První kontakt: e.rjabec@s-vasioks.com. Pracoviště: S-vasioks s.r.o. - faurecia automotive, Průmyslová, č.p. 466, 397 01 Písek 1. Informace: Edgard Rjabec, +420 774 644 859. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 17 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech ŠVADLENA, ŠIČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Praxe v oboru vítána., Vhodné i pro OZZ, OZP., Pracovní doba Po - Pá - 6.00 - 14.30 hodin (možnost úpravy)., PP na dobu určitou s možností prodloužení., Náplň práce: šití pracovních oděvů., Nabízíme: stravenky., Kontakt: p. Alena Princová, tel.: 777 757 162, e-mail: alenaprinc@seznam.cz. Pracoviště: Boz cz s.r.o.- pracoviště milevsko (areál zvvz), Sažinova, č.p. 888, 399 01 Milevsko 1. Informace: Alena Princová, +420 777 757 162. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 800 Kč Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení POMOCNÍ PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ciz. pracovní doba - 2 směny (6:00 - 14:00, 14:00 - 22:00), náplň práce - výroba palet, První kontakt na tel. 776 717 673, e-mail: maxtiana@gmail.cz. Pracoviště: Maxtiana s.r.o. - pracoviště protivín (wotan forest), M. Krásové, č.p. 1009, 398 11 Protivín. Informace: Mikhail Egorenkov, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jubilejní 40.roč. Mikulášského běhu v Čimelicích.
6

Jubilejní 40.ročník Mikulášského běhu v Čimelicích s účastí chyšeckých atletů

Písečtí kickboxeři přivezli medaile z MS.
4

Písečtí kickboxeři přivezli medaile z MS

-

Obránce Zdeněk Čáp definitivně končí v Motoru, bude hrát za Prostějov

České Budějovice – Obranné řady Motoru v poslední době vykrystalizovaly do jasné podoby. Vedle sedmi stálých obránců jsou případně k dispozici i mladíci Vojtěch Doktor a Václav Prospal, na hostování v Havířově se rozehrává i Ondřej Kachyňa. Do výběru a koncepce trenérů tak nezapadl Zdeněk Čáp, který tudíž v Českých Budějovicích končí, a s tím zaniká i jeho hostování v Přerově. Jeho smlouvu přebírá Prostějov, kde bude odchovanec hradeckého hokeje pokračovat.

Dvě medaile od jedenáctiletých

České Budějovice – V zimním poháru 11letých v plavání v Mladé Boleslavi se do dělby medailí zapojili i Jihočeši. Zaplavali dvanáct nejlepších letošních výkonů v kraji (ve výsledcích tučně).

-

ČEZ Motor zazářil a vyhrál na ledě lídra Chance ligy v Jihlavě!

Jihlava - Zabrali v pravý čas. Hokejistům ČEZ Motoru České Budějovice se podařil husarský kousek, když dokázali ve 32. kole soutěže zvítězit na ledě lídra první Chance ligy Jihlavy 2:0. V pondělí hrají Jihočeši doma se Slavií Praha (17.30). 

„Mrňousové“ bez medaile

České Budějovice – V zimním poháru ČR desetiletého žactva v Jablonci měla z Jihočechů ke stupních vítězů nejblíže Eliška Jahodová z Jindřichova Hradce.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 18 15 1 2 46:16 46
2. FC Viktoria Plzeň 18 13 3 2 27:14 42
3. FK Jablonec 18 10 3 5 38:16 33
4. FC Baník Ostrava 18 10 3 5 25:15 33
5. AC Sparta Praha 18 9 4 5 29:15 31
6. FC Fastav Zlín 18 9 3 6 24:20 30
7. FC Slovan Liberec 17 6 6 5 16:15 24
8. FK Mladá Boleslav 18 6 4 8 35:34 22
9. FK Teplice 18 6 4 8 19:24 22
10. 1. FK Příbram 18 5 4 9 23:42 19
11. Bohemians Praha 1905 18 4 6 8 18:27 18
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT