Do utkání vstoupil lépe domácí tým. „Nedokázali jsme se vyrovnat s agresivitou a důrazem soupeře a všude byli až jako druzí," všiml si Josef Pleticha, kouč rezervy Táborska.

Převaha Písku vyústila ve 20. minutě v první branku. Jiří Ježdík rozehrál přímý kop na nikým nekrytého Jindřicha Kadulu, který se opřel do balonu a ten zastavila až síť v hostující brance. „Všiml jsem si už předtím, že si soupeř odražené balony nehlídal, tak jsem Ježďovi říkal, aby mi to zkusil dát," prozradil Jindřich Kadula s tím, že nešlo o přímo nacvičený signál, ale o reakci na hru soupeře.

Kouč Táborska přitom před situací z lavičky vehementně své hráče upozorňoval, aby si prostor za velkým vápnem pohlídali. „Přičítám to nezkušenosti našich mladých hráčů," řekl Josef Pleticha.

Nohava: Šibenici jsem chtěl trefit bez teče

Odchod do kabin s vedením domácím překazil Pavel Nohava, který ještě na jaře působil v Písku. Napřáhl za vápnem a po teči Václava Milce balon skončil za bezmocným brankářem Rondzikem. „Vůbec jsem nestačil zareagovat," prohodil Jakub Rondzik.

Samotný střelec by měl z gólu větší radost, kdyby balon do branky zamířil přímo. „Chtěl jsem šibenici trefil rovnou a ne s pomocí teče," prohodil Pavel Nohava.

Svojí trefou radost rozhodně neudělal Ondřeji Prášilovi, kouči Písku. „Rok jsem do něj hučel, aby střílel za vápnem a místo toho vždy ještě přihrával. A najednou když přijede jako soupeř, hned se takto trefí," poukázal Ondřej Prášil.

Písečtí si vedení vzali zpět hned sedm minut po přestávce. Po špatné domluvě hostujících hráčů, které atakoval domácí útočník Řezáč, se prosadil Martin Voráček. „Řízek tam šel dobře do souboje, balon mi pak posunul a já už zakončoval pouze do prázdné brány," uvedl Martin Voráček.

Pleticha: Vyhrát jsme si nezasloužili

Do konce utkání zbývalo ještě spousta času, ale hosté se na snížení už nezmohli. Kromě úniku Jiřího Rabiňáka si další šance nevypracovali. „Vyhrát jsme si nezasloužili," srhnul představení svého týmu Josef Pleticha, kouč Táborska.

Prášil: Vedení jsme si pohlídali, i když hra nebyla už v tempu

Domácí celek se soustředil na hlídání náskoku, což se mu nakonec vyplatilo. „Hra ke konci už nebyla v takovém tempu, ale účel svědčí prostředky," hodnotil Ondřej Prášil.

Program třetí ligy ve středu pokračovuje vloženým kolem. Písek hostí Převýšov, Táborsko B zavítá do Dobrovice.

FC Písek- FC MAS Táborsko B 2:1 (1:1)

Branky: 20. Kadula, 52. Voráček - 43. Nohava.
Rozhodčí: Dujsík - Šedivka, Čechlovský. ŽK: 3:1 (Řehák, Ježdík, Řezáč – Nohava). Diváci: 510.
Písek: Rondzik - Šlehofer, Havel, Řehák, Ježdík - Voráček, Milec (89. Holub), Kalášek, Kadula - Řezáč (72. M. Held), Němec (88. Zušťák).
Táborsko B: Blažek - Novák (65. Bakule), Kotrba, Froněk, Vavřina (29. Nohava) - Chotovinský, Turek, Dordič, Smetana - J. Rabiňák (82. M. Rabiňák), Stoszek.